• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk BTC Hakkında Hükümetleri Uyardı “ Ben Olsam Karışmazdım”

bitcoin fiyatlari

Elon Musk’tan devlet ve hükümetlere kripto para piyasaları ile alakalı tavsiyeler geldi.Uzay şirketi Space X’in kurucusu ve Tesla CEO’su Elon Musk, dünyadaki hemen hemen her hükümet eninde sonunda kripto para gerçekleri ile yüzleştiğini belirtti. Bazı karşı tavırlı olan hükümetler olsa da kripto para piyasalarının bunlardan sadece etkileneceğini belirten CEO, kripto paraları yok etmenin mümkün olmadığını savundu.

California’da Konuştu

btc yatirimi

Elon Musk California’da katıldığı bir söyleşide gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sorulan sorulara esprili ve samimi cevaplar veren CEO, kendisinin bir hükümet yetkilisi olma ihtimali olsaydı hiç bir şekilde kripto paralara karışmama kararı alacağını belirtti. Verdiği röportaj ile Bitcoin hakkında da yorumlarda bulunan ünlü isim lider kripto para birimin giderek daha da popüler hale gelmesini izlediğini söyledi.

Aceleci Davranmakla Suçladı

ABD Menkul Kıymetler Borsa ve Komisyon Başkanı Gary Gensler’in kripto paralar hakkında, yasalardan bu kadar korkulmaması gerektiği ve bu kadar büyüyen bir sektörün eninde sonunda yasalara tabi olmasının kaçınılmaz olduğu, bu yasalara karşı çıkan isimlerin vergi kaçırmaya karşı olan yasalara ve kara para aklama işlemlerini düzenleyen yasalara da karşı çıkanlarla aynı olduğu açıklamasının hatırlatılması üzerine Elon Musk, “Hükümetler bu konuda aceleci davranıyor, bu regüle etme baskıları arttıkça kripto paraların gelişim süreçleri yavaşlayacak. Ben olsam bir şeye karışmazdım. Ciddiyim” ifadeleri ile hükümetleri aceleci olmakla suçladı.

Elon Musk’ın Kripto Para Geçmişi

btc yatirimi

Öte yandan Elon Musk artık kripto para sektörünün yakından tanıdığı ve ilgilendiği bir isim haline gelmiş iken kendisininde bir kripto para yatırımcısı olduğunu unutmamak lazım. Bu kapsamda binlerce BTC, ETH ve DOGE yatırımı olduğunu daha  önce açıklayan işadamı en güvenli ödeme aracı olarak kripto para birimleri arasında DOGE’ye güvendiğini açıklamıştı. Popüler isim Space X ve Tesla üzerinden de alımlar yapım yapmadığına açıklık getiremezken 43 bin BTC’nin Tesla üzerinden satın alındığı iddiaları tazeliğini korumakta. Ayrıca bir yandan kripto paraları öven ünlü iş adamının CEO’luk görevini üstlendiği Tesla şirketi tarafından daha önce kabul edilen BTC ödeme yöntemini askıya alması isr kafaları karıştırıyor.