• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

El-Salvadordan Sonra Bitcoini Yasal Olarak Kabul Edebilecek Ülke Belli Oldu!

El-Salvadordan Sonra Bitcoini Yasal Olarak Kabul Edebilecek Ülke Belli Oldu!

Bitcoin kimilerine göre para birimi olurken kimilerine göre ise sadece yatırım deposudur. Birçok ülke zayıf ekonomiye fayda sağlayacağı için bitcoin’i yasal para yapmayı planlıyor. Bunun olumlu yönleri olduğu gibi birçok olumsuz yönü de var . Bu sebeple herşey göz önünde bulundurularak bu işlem yapılmalı. El-salvadordan sonra ki çılgın ülke oldukça merak edilirken ilk açıklama yetkililerden geldi.

Zimbabveden Şaşırtan İddia

altcoin rekor

 Zimbabvenin, bitcoini yasal olarak destekleyecek ikinci ülke olması konuşulurken kesin ve net bir şey de söylenmiyor. El-Salvador yoğun eleştirilere rağmen bu adımı atarken başta bazı sorunlar yaşansada şu an her şey olması gerektiği gibi ilerliyor. Elbette ki BTC’nin yeniden 20.000 dolarlara ya da o seviyelere düşmediği sürece bir sorun olacağı düşünülmüyor. Zimbabve vatandaşları tarafından kripto paralara yoğun ilgi gösteriliyor. Bunları gören hükümet ise kriptoyu yasaklamak yerine kabul ettiğini gösteren adımlar atıyor. Yetkililerden ilk açıklama gelirken ülkenin mali geleceğini daha da iyileştirmek için düzenlemelere gidildiği doğrulanıyor. Ülke yetkilileri henüz bu seçeneği değerlendiriyor olsa da ülkesi için en doğru adımı atmak adına yavaş ilerliyor.

Afrika da Kripto Dünyası

altcoinler artiyor mu

 Kripto paraları en yoğun kullanıldığı ülkeler olan Afrika ülkeleri, enflasyon sebebi ile kriptolara yöneldikleri biliniyor. Zayıf hanelerde enflasyon vatandaşlara geçinme sıkıntısı yaratıyor. Bunlara çözüm üretmekte halkın herhangi bir etkisi olamayacağı için yetkili kişilerden bir çözüm bekleniyor. Bu çözüm gerçekleşene kadar da vatandaşlar BTC’ye yöneliyor. Afrika ülkelerinde genellikle banka da yatırım yapmak tercih edilmiyor. Orada ki yaşamda herhangi bir sabah uyanıldığın da askeri darbe ile karşılaşmak oldukça mümkün bu sebeple bankaya yatırım yapmak yerine Afrika ülkelerinde yaşayanlar uzun vadede kalacak paralarını BTC’ye yatırıyor ve ilerlemeye bakılırsa yaptıkları da oldukça mantıklı ve stratejik bir hareket. Özellikle Afrikalıların emeklilik için biriktirdiği yüksek miktarlı nakitleri bulunur. Bu nakitleri de bankada her an kaybedebilecek olmaktansa kriptoya yatırarak değer kazanılmasına olanak tanınıyor. Afrikalıların bu hareketleri kendi yaşam düzenlerinde onları kurtarabilecek oldukça mantıklı bit hareket.