• BITCOIN/TL
  2166035,220
  % 1,24
 • ETHEREUM/TL
  100148
  % 2,77
 • RIPPLE/TL
  16.9
  % 0,58
 • BITCOIN CASH/TL
  15650.77,159
  % 4,99
 • LITECOIN/TL
  2715.56
  % 0,75
 • COSMOS HUB/TL
  279.8
  % 0,37
 • CARDANO/TL
  15.54
  % 1,30
 • TETHER/TL
  32.21
  % -0,25

El Salvador Başkanı’ndan Şimdi de NFT Atağı!

El Salvador Başkanı’ndan Şimdi de NFT Atağı!

Kripto para piyasaları 2021 yılında beklenmedik değer artışları ile karşılaştı. Bu süreçte başta Bitcoin (BTC) muazzam değer artışları yaşayarak hem piyasaya yeni yatırımcıların girmesine hem de altcoin piyasasında da benzer derecede değer artışlarının yaşanmasına önayak oldu. Bu büyümelerle birlikte eşdeğer büyümeler elde eden, kripto para piyasalarının kapsadığı bazı alanlar da 2021 yılının en popüler sektörleri haline geldi. Örneğin NFT (non fungible token) sektörü, gelen dev ilgi artışı ile 2021 yılında beklenmedik bir popülarite ile karşılaştı. Hızla büyüyen NFT sektörüne, dünyadan birçok ünlü isim dahil oldu ve olmaya da devam ediyor. O isimler arasına bu kez de El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele adını yazdırdı.

NFT Sektörüne, El Salvador Devlet Başkanı da Girdi

NFt aciklamasi

Orta Amerika’nın en küçük ülkesi olan El Salvador’da, Devlet Başkanı Nayib Bukele’nin sunduğu Bitcoin yasası, 9 Haziran tarihinde Kongre’de oy çokluğuyla kabul edildi. Ardından yasa, 7 Eylül tarihinde resmen yürürlüğe girdi. Dünyanın birçok noktasından eleştiri gelmiş olsa da El Salvador bu konudaki kararlılığından geri adım atmadı ve Bitcoin’i yasal para birimi ilan etti. El Salvador ve Nayib Bukele, BTC adımı ile birlikte hem kripto para piyasalarında hem de geleneksel piyasalarda en çok konuşulan gündem konuları haline geldi. Nayib Bukele, bu kez de NFT sektörüne giriş yaptığını duyurdu. Bukele, 9 Haziran tarihinde attığı tweet’i, NFT olarak satışa çıkardı.

Bukele, BTC Kabulünü Anlatan Tweet’i Satışa Çıkardı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, 9 Haziran 2021 tarihinde attığı Bitcoin ile ilgili tweet’i, NFT pazar yeri olan Valuables platformunda satışa çıkardı. Bukele’nin satışa çıkardığı tweet, El Salvador’un dünyada yankı uyandıran Bitcoin yasa tasarısının Kongre’den oy çokluğu ile geçtiği bilgisini veren tweet.

Şimdilik En Yüksek Teklif 2 Bin Dolar

El salvador btc hamlesi

Nayib Bukele’nin satışa çıkardığı tweet’e şimdiden birçok teklif gelmeye başladı. Söz konusu NFT ürününe şu ana kadar en yüksek teklif ise “HnryAmaya” isimli kullanıcıdan geldi. Kullanıcı, Bukele’nin NFT satışını başlatmasından 5 saat sonra bu ürüne 0,4794 Ethereum (yaklaşık 2 bin dolar) teklif etti. Bukele’nin NFT ürününe tekliflerin artması bekleniyor.