• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Eğitim Seviyesi Yüksek Yatırımcıların ETH’yi Seçtikleri Açıklandı!

Eğitim Seviyesi Yüksek Yatırımcıların ETH’yi Seçtikleri Açıklandı!

Kripto para dünyasının dikkatini çeken ve yeni yapılan bir araştırmaya göre eğitim seviyesi en yüksek olan yatırımcı kesiminin Ethereum ile yatırımı tercih ettiği saptandı. ETH yatırımcıları ardından eğitim düzeyi en yüksek olan diğer yatırımcı kesimi ise XRP yatırımcıları oldu.

BIS’e Göre Yatırımcılar Her Şeyin Farkında!

ethereum

Uluslar Arası Ödemeler Bankası BIS, ABD’deki kripto para yatırımlarının sosyoekonomik etkilerini konu alan bir araştırma yaparak yeni bir makale yayımladı. Bu makaleye göre araştırma ve bazı anketler ardından kripto paraların fiat paralara ve finans sistemine olan güvensizliğe bağlı tercih edilmediği görülüyor. BIS, kripto para yatırımcılarının direkt kripto paralar ile işlem yapmak istedikleri için onları tercih ettiklerini bunun altında bir güvensizliğin veya bilgisizliğin yatmadığını ifade etti.

BIS’in politikasına göre kripto paralar belirli denetimlere tabi olabilirler. Çünkü kripto para yatırımcıları bir güvensizliğe bağlı olarak değil bu alanı benimsedikleri için yatırım yapmayı tercih ediyorlar. Hatta eğitim düzeyi en yüksek olan Ethereum yatırımcı kesimi ise ünlü kurumsal şirketlerin CEO’ların oluşuyor.

Bitcoin’in Büyük Yatırımcıları FUD’a Dayanıklı!

Yapılan araştırmanın sonuçlarına göre kripto para yatırımcıları arasındaki eğitim düzeyi en düşük olan kesim Litecoin yatırımcıları ve Bitcoin yatırımcıları ise orta düzeyli eğitim seviyesine sahip kişilerden oluşuyorlar. FUD gibi etkilerden kendilerini en iyi koruyanlar ise Bitcoin’e yatırım yapan dünyaca ünlü teknoloji şirketleri oldular. Çünkü onlar 10 bin dolar ile 20 bin dolar fiyatları arasından dahi en avantajlı dip noktadan alım yapma hedefi içinde yer alıyorlar.

Fiat Paraya Rakip Olma Hipotezi Hakkında

Makalesini kamuoyuna sunan BIS, kripto para birimlerinin finans sektörüne olan güvesizliğe bağlı tercih edilmediklerini, Bitcoin’in fiat paraya karşı rakip olma hipotezinin ise araştırma ardından çürüyeceğini açıkladı. Yetkililer,“karlı ve spekülasyona maruz kalan para birimi“ tanımının ne demek olduğunun farkında olan ve kısa vadede kar amacı olan kişilerin kripto para ile işlem yapmayı tercih ettiklerini belirttiler.

ETH Yatırımcıları En Eğitimli Kesim!

bitcoin ve ethereum piyasa

Eğitim ve gelir düzeyi arasındaki korelasyonu özetlemek isteyen uzmanlar, hem serveti olan hem de eğitim düzeyi yüksek olan yatırımcıların çoğunun Ethereum’u tercih ettiklerini açıkladılar. ETH’nin sadece ticari bir kripto para birimi olmaması, token üretiminden akıllı sözleşmeleri devreye almaya kadar geniş bir alanda yer alması özellikle kurumsal şirketleri bu alana çekiyor. Aslında BTC, ETH’nin gerisinde kalabilir mi sorusu da bu yüzden ortaya çıkıyor.