• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dogelon Mars (ELON), Yeni Shiba Inu (SHIB) Mu Oluyor?

shiba coin fiyatlari

Kripto para piyasaları, 2021 yılında Bitcoin (BTC) öncülüğünde devasa büyümelerle karşılaştı. 2021 yılının özellikle ilk aylarında neredeyse tüm kripto para birimleri rekor seviyelerine ulaşırken, yaz aylarında gelen duraksamalarda bile bazı kripto para birimleri yükselişlerini sürdürdü. Bu süreçte özellikle de köpek temalı ve MEM (şaka) tabanlı kripto para birimleri beklenmedik seviyelerde bir popülarite yakaladı. Bu alandaki kripto paraların yüksek popülarite yakalamasında ise Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, piyasanın en etkili isimlerinden biri oldu. Elon Musk’ın bu yönünden esinlenerek piyasaya sürülen Dogelon Mars (ELON) isimli kripto para birimi de piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para birimi arasına girdi. Dogelon Mars (ELON), yeni Shiba Inu (SHIB) olabilecek mi?

Köpek Temalı Coin’lerin Popülaritesi Artıyor

shiba coin nedir

2021 yılında, köpek temalı şaka coinleri arasında en büyük ve ilk popülariteyi Dogecoin (DOGE) yakalamıştı. Dogecoin’den esinlenerek piyasaya sürülen kripto para birimleri arasında daha sonra yıldızı en çok parlayan kripto para ise Shiba Inu (SHIB) olmuştu. Özellikle son haftalarda SHIB, elde ettiği muazzam değer artışlarıyla piyasalarda herkesin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Hatta öyle ki SHIB, kısa süreler içinde değerini 10 kat arttırdı ve MEM token pazarının toplam değerini de 80 milyar dolara kadar çıkardı. Piyasa değeri ile en büyük 100 kripto para arasına girmeyi başaran Dogelon Mars’ın da benzer bir başarı elde edip edemeyeceği merak ediliyor.

Dogelon Mars (ELON) Artık En Büyük 91. Kripto Para

Son 48 saatlik süreçte ELON piyasa değeri %56 oranında artış gösterdi. Piyasa değerini 1,2 milyar dolar seviyesine çıkaran ELON, böylece en büyük 91. kripto para birimi olmayı başardı. ELON’daki bu yükseliş, en büyük 10 kripto para arasında yer alan Dogecoin’in, Shiba Inu tarafından geçilmesinden kısa bir süre sonra yaşandı.

ELON Yeni SHIB Olabilir Mi?

shiba coin nedir

Analistler, Dogelon Mars’ın yeni Shiba Inu olup olamayacağı konusunda daha çok olumsuz fikirlere sahip gibi görünüyor. Birçok analist bu noktada, özellikle de bu 2 kripto para biriminin toplam arzını değerlendiriyor. Maksimum arzı 1 katrilyon olan ELON, bu yönüyle SHIB’e benziyor. Ancak ELON’un toplam arzı, SHIB’in 2 katına denk geliyor. Bu nedenle birçok analist, yazım sırasında 0,000002084 dolar seviyesinde olan ELON’un ciddi değer artışları göstermesini beklemiyor.