• BITCOIN/TL
  2264530,296
  % 1,61
 • ETHEREUM/TL
  114070
  % 0,67
 • RIPPLE/TL
  19.7
  % -0,25
 • BITCOIN CASH/TL
  19596.11,485
  % -0,95
 • LITECOIN/TL
  3103.06
  % -0,24
 • COSMOS HUB/TL
  345.64
  % -0,09
 • CARDANO/TL
  18.8
  % 1,11
 • TETHER/TL
  32.31
  % 0,11

Dogecoin Yine Patlayabilir Mi? Popüler Analiste Göre “Evet”

bitcoin fiyatlari

Kripto para piyasalarında 2021 yılının ilk 5 aylık bölümünde çok ciddi değer artışları yaşandı. Bu süreçte lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), elde ettiği değer artışları sonrası 14 Nisan tarihinde 64 bin 890 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. BTC’nin yükselişleri ile dev değer artışları elde eden altcoinler arasında en çok dikkat çekenlerden biri ise hem yapısıyla hem de değer artışlarıyla, Dogecoin (DOGE) oldu. Bir şaka olarak ortaya çıkan ve Nisan 2021 döneminde 13 katlık değer artışı yaşayan Dogecoin, bu süreçte köpek temalı kripto para birimlerinin de popülarite kazanmasını sağladı. Piyasaların ünlü analisti Justin Bennet, Dogecoin’in yine benzer bir artışın eşiğinde olduğunu düşünüyor.

Bennet, DOGE’un Nisan Ayı Grafiğine Benzer Çizgilerde Olduğunu Düşünüyor

bitcoin fiyatlari

Twitter üzerinden Dogecoin ile ilgili fikirlerini paylaşan, piyasaların popüler analisti Justin Bennet’a göre DOGE, Nisan ayında yaşadığı büyük değer artışlarının bir benzerini yaşayabilir. Bennet, Dogecoin grafiğinde oluşan çizgilerin, Nisan ayında gelen 13 katlık değer artışlarının yaşandığı dönemde görülen çizgilerle benzerlik gösterdiğini ifade ediyor. Bennet fikirlerini dile getirirken, Dogecoin’in son iki kırılmadan %1.000 ya da daha fazla değer kazancı getirdiğini belirtti ve “Dogecoin en iyi yaptığı şeyi yapıyor. Son 2 kırılma yüzde 1.000 ya da daha fazla değer kazancını tetikledi. En son konsolidasyon ise Nisan ayından önceki modelden 3 kat daha uzun sürdü.” sözlerini dile getirdi.

Bennet Haklı Çıkarsa DOGE 3 Dolara Tırmanabilir

Dogecoin grafiğine ilişkin olarak Justin Bennet, ayrıca Bitcoin’in yükselişlerinin devam etmesi durumunda da Dogecoin fiyatında neler olabileceğini yakından izlemenin de oldukça önemli olduğunu ifade etti. Bennet’ın Twitter üzerinden paylaştığı Dogecoin grafiğinde, büyük bir yükselen üçgen formasyonunun oluştuğu görünüyor. Bu grafik formasyonu, söz konusu varlığın yükseliş trendini devam ettirdiğini gösteren bir artış modeli olarak ele alınıyor. Eğer popüler analistin öngörüleri başarılı olursa, piyasa değeri ile şu an en büyük 10. kripto para birimi konumunda olan Dogecoin, mevcut konumundan %1.150 oranında ve hatta daha fazla değer artışları yaşayabilir. Bu olası devasa artışta ise DOGE fiyatı 3 dolar seviyesini görebilir.

Dogecoin’den Yükseliş Bekleyen Tek Kişi Bennet Değil

doge coin dusuyor mu

Uzun vadede Dogecoin’den yükselişler beklediğini ifade eden Bennet, ayrıca kısa vadede de Dogecoin’den yükselişler bekliyor. Analiste göre Dogecoin önündeki önemli direnç noktalarını kırmayı başarırsa hem uzun vadede hem de kısa vadede ciddi değer artışları yaşayabilir. Dogecoin son dönemlerde sosyal medyadan ve Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan aldığı desteğin önemli bölümünü kaybetmiş durumda. Ancak buna rağmen Dogecoin’den yükselişler bekleyen başka analistler de var. Örneğin bir başka popüler analist Altcoin Psycho da tıpkı Justin Bennet gibi Dogecoin’den değer artışları bekliyor. Altcoin Psycho, Dogecoin’in bir direnç altı bölgede konsolidasyon yaşadığını ve bu konsolidasyonun da yakın vadede bir yükselişe işaret ettiğini düşünüyor.