• BITCOIN/TL
  2129489,602
  % 6,41
 • ETHEREUM/TL
  97264
  % 3,66
 • RIPPLE/TL
  16.67
  % 3,33
 • BITCOIN CASH/TL
  14747,377
  % 6,31
 • LITECOIN/TL
  2655.14
  % 4,33
 • COSMOS HUB/TL
  272.53
  % 3,50
 • CARDANO/TL
  14.73
  % 6,32
 • TETHER/TL
  32.22
  % -0,10

Dogecoin, Shiba Inu’nun İzinden Gidebilecek Mi?

Dogecoin, Shiba Inu’nun İzinden Gidebilecek Mi?

Kripto para piyasaları, Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını yıkıp geçmesiyle büyük bir rallinin içine girdi. Mayıs ayı ortalarına kadar genel tabloda devam eden bu ralli sırasında Bitcoin 65 bin dolara kadar tırmanırken, birçok altcoin de tarihi zirvelerini gördü. Piyasada yaşanan ralli sırasında, özellikle 2021’in başlarında kripto para piyasalarına Dogecoin (DOGE) öncülüğünde MEM tabanlı kripto para birimleri damgasını vurdu. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi’Mark Cuban gibi milyarder isimlerin destekleri ile büyük bir popülarite yakalayan DOGE ile birlikte Shiba Inu (SHIB) gibi köpek temalı kripto paralar uçuşa geçmişti. Son günlere yükselişleriyle damgasını vuran ise SHIB oldu.

Shiba Inu 1 Haftada Yüzde 320’den Fazla Yükseldi

bitcoin fiyatlari

Son günlerde kripto para piyasalarında köpek temalı kripto para birimleri yeniden popülarite kazanmaya başladı ancak bu kez bu varlıklar arasında en çok dikkati Shiba Inu çekti. 4 Ekim tarihinde Elon Musk Floki cinsi köpeğinin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı ve piyasada ciddi bir SHIB rallisi başladı. Bu ralli sürecinde SHIB, 1 haftada %320’den fazla değer artışı yakaladı. Ancak bu yükselişine rağmen SHIB, yine de tüm zamanların rekor seviyesine ulaşamadı. SHIB bu tabloda dahi elde ettiği değer artışlarıyla piyasa değeri bakımından en büyük 12. kripto para birimi olmayı da başardı.

DOGE, SHIB’e Benzer Bir Ralli Yakalayabilir Mi?

SHIB 24 saatlik süreçte %20’den fazla değer kaybı yaşadı. Ancak analistler, bu tür geri çekilmelerin, rallilerden sonra normal bir geri çekilme olduğunu ifade ediyor. Öte yandan SHIB, bu değer kaybına rağmen 1 hafta öncesine göre yine de oldukça pozitif bir bölgede fiyatlanıyor. SHIB öncülüğünde son günlerde başlayan rallinin etkisiyle harekete geçen birçok MEM tabanlı kripto para birimi 1 ay ve hatta 1 hafta öncesine göre oldukça üst seviyelerde işlem görüyor. Bu noktada ise piyasadaki birçok yatırımcının radarında Dogecoin yer alıyor. Zira yatırımcıların çoğu, DOGE’un aylar öncesinde gösterdiği bir performansı tekrarlayıp tekrarlamayacağını merak ediyor.

Analistlere Göre DOGE’da Yükseliş Sinyalleri Var

Analistler, Dogecoin’in de şimdilerde yükseliş sinyalleri verdiğini iddia ediyor. Cointelgraph verilerine göre piyasa duyarlılığı, son fiyat hareketleri, sosyal medya etkenleri ve işlem hacmi gibi verilerden yola çıkıldığında, analistler DOGE’un da yükseliş sinyalleri verdiğini ifade ediyor. Piyasa değeri bakımından en büyük 10 kripto para birimi arasında yer alan DOGE için analistler, 0,30 dolar seviyesindeki güçlü direncin kırılması gerektiğini ifade ediyor.

Dogecoin Ne Durumda?

bitcoin fiyatlari

Yazım sırasında DOGE 0,2465 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 32,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 10. kripto para birimi konumunda bulunuyor. Analistler, DOGE adına piyasa verilerinin yükseliş sinyalleri verdiğini ancak bu olası yükselişlerin başlaması için DOGE’un 0,30 dolar direnci üzerinde net bir kırılma gerçekleştirmesi gerektiğini iddia ediyor.