• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dogecoin İçin Korkutan Tahmin!

Dogecoin yukselecek mi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2009 yılında piyasalara sürüldü ve böylece kripto para piyasalarının temeli atılmış oldu. Bitcoin o tarihten bu yana piyasalarda “lider” özelliğini korudu ve korumaya da devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kripto para sektörünün toplam piyasa değeri 2 trilyon doları aştı ve bunun yarısından fazlasını tek başına Bitcoin karşılıyor. Bu nedenle Bitcoin her zaman en popüler kripto para birimi konumunda bulunuyor. Ancak son dönemlerde Bitcoin’den bile popüler hale gelen bir kripto para birimi var, o da Dogecoin (DOGE). 2013 yılında piyasaya sadece şaka olsun diye sürülen DOGE, 8 yıl aradan sonra geliştiricilerini bile şaşırtacak yükselişler elde etti ve DOGE, sınırlarını beklenmedik şekilde genişletti.

Şubat ayı başlarında gelen, bir günde %1.000 oranındaki artış sonrası popülaritesi de çok ciddi ölçülerde artış gösteren DOGE, o dönemden sonra durulmuş olsa da Nisan ayında yeniden eski günlerini aratmayacak yükselişler elde etti. Bu yükselişler ile piyasa değeri bakımından 5. kripto para konumuna kadar yükselmeyi başaran DOGE’un, 20 Nisan tarihinde “DOGE Günü” nedeni ile daha fazla artış göstermesi bekleniyordu ancak tam tersi bir durum gerçekleşti ve DOGE o tarihten sonra %32 oranında değer kaybetti. Birkaç gün öncesine kadar yükselişler ile gündem olan DOGE, son günlerde düşüşleri ile gündeme geliyor.

DOGE İçin Tek Olumlu Gelişme Bitfinex Listelemesi Oldu

dodge coin nedir

Dogecoin, tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra değer kayıpları yaşamaya başladı ve bu değer kayıplarının devam ettiği görülüyor. Son 24 saat içinde %13 oranında gerileyen DOGE, 20 Nisan tarihinde 0,42 dolar ile zirvesini gördü ancak bu fiyat bekleneni veremedi. Zira DOGE Günün sebebi ile DOGE’un 1 doları geçmesi hedeflenmişti. Ancak son iki günde DOGE %32 oranında değer kaybetti. Son günlerde olumsuzluklar yaşayan DOGE için tek olumlu gelişme, dünyanın en büyük kripto para borsalarından Bitfinex’in listeleme haberi oldu. Borsa, DOGE/USD ve DOGE/USDT paritelerini listeledi. Bu gelişme dışında olumsuz serüvenine devam eden DOGE için bir de ünlü analist John Bollinger’den korkutan bir DOGE yorumu geldi.

Analiste Göre Tepe Fiyatından Yüzde 50’lik Bir Düşüş Gelecek

dogecoin artisi

Kısa süre önce piyasa değeri ile 5. sıraya kadar yükselen DOGE, gelen son değer kayıpları ile 7. sıraya geriledi. Öte yandan DOGE/USDT paritesindeki değer kayıplarının, DOGE/ETH paritesindeki kayıplara kıyasla çok daha iyi durumda olduğu görülüyor. Bu da birçok yatırımcının, DOGE için yükselişlerin hala bitmediği fikrinin benimsenmesini sağlıyor. Ancak ünlü analist John Bollinger, yükseliş bekleyenlerin umudunu kırabilir. Bollinger Bandı indikatörünün mucidi John Bollinger, DOGE/BTC paritesinde fiyatın tepe olarak 700 SATS değerine kadar ulaştığını ifade etti ve analiste göre tepeden %50 oranında bir düşüş gerçekleşecek. Bollinger, bant genişliğinin tersine döndüğünü ve hacmin de azaldığını vurguladı.