• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dogecoin İçin Fiyat Beklentileri Açıklandı! İşte Analist Görüşleri!

doge coin nedir

2021 Nisan ve Mayıs aylarında rekor fiyat seviyelerine ulaşan Dogecoin, geniş bir kripto para satış baskısının ardından %70 oranında büyük bir düşüşü de kayda geçirdi. Dogecoin her ne kadar Elon Musk desteğini alsa ve yükseliş seviyelerine yol almaya çalışa da bu haftalarda ayıların onun üzerinden etkili olduğu analistlerce söyleniyor.

Son 3 hafta içinde kayda geçen istikrarlı satış işlemleri Dogecoin kripto para birimini, 200 SMA alanına doğru sürükledi. Uzman analistler, Dogecoinin CoinMarketCap verilerine göre kripto para sıralamasında 6. olduğunu açıkladılar. 26 Haziran tarihinde %10 üzerinden değer kaybı yaşayan Dogecoin 0.23 dolar bandına kadar düşüş yaptı.

Doge Kayıpları Henüz Geri Alamadı!

doge coin dusuyor mu

Diğer yandan Bitcoin’in ortaya çıkardığı geçmiş yükseliş etkileri Dogecoin fiyatının yukarı yönlü hareketine destek sunsa da kilit seviyelerde oluşan kayıpların ise henüz geri alınamadığı görüldü. Analistlerin açıklamalarına göre, 0.29 dolarlık bölge 26 Haziranda ciddi bir direnç noktasıydı. DOGE fiyatı bu seviyelerin oldukça altında kalmaya devam ederse düşüş hız kazanabilir.

DOGE İçin Direnç Noktaları!

Analistlere göre, Dogecoin bir yükseliş grafiğini başlatabilmek için ilk olarak güçlü direnç alanlarından biri olan 0.29 dolarlık seviyeyi kırmalı. Bu düzeyin kırılması halinde bir sonraki adımda güçlü diğer direnç fiyat olan 0.36 dolarlık alanının test edilebileceği açıklanıyor. Bunlara ek olarak, Dogecoin’in yeniden yükselişi hızlandırabilmesi için genel kripto para piyasasında hakim olan karamsar havanında kırılması gerektiği ayrıca belirtildi.

Analistler, hala piyasa üzerinden satış baskısının hakim olduğunu belirttiler. Düşük oranlı fiyat artışları kısa süreli olarak meydana gelse dahi ayıların etkinliklerinden söz ediyorlar. Yapılan açıklamalara göre, DOGE 0.22 dolarlık öneli desteği kaybetmesi halinde yeniden 0.20 dolarlık dip fiyat alanına sürüklenebilir. Dogecoin için en kötü senaryoda oluşabilecek dip fiyat ise 0.16 dolar olarak tahmin ediliyor. Ancak güçlü bir satış baskısı devam ederse fiyat bu alana tetiklenebilir.

Elon Musk ve Doge Hakkında Gelişme!

btc piyasasi

Dün Dogecoin yerine SHIB hakkında konuşmayı seçen Elon Musk ise dikkatleri üzerine çekti. Dogecoin düşüşteyken çok benimsediği bu topluluğa destek olmak yerine SHIB Coin’i işaret eden bir paylaşım yaparak SHIB fiyatlarının Doge düşüşünde artmasına sebep oldu. Bu hareket ise yatırımcıların gözünden kaçmadı. Hafta bazında kripto para piyasasında oldukça hareketli bir süreç hakimdi. Sert fiyat düşüşleri ve çıkışları ile dalgalanmalar yaşandı. Bitcoin ve TH bu süre zarfında kayıplar verdiler.