• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dogecoin Eski Günlerine Mi Dönüyor?

Dogecoin Eski Günlerine Mi Dönüyor?

Ocak ayı sonlarında ve Şubat ayı başlarında elde ettiği muazzam değer artışları ile kripto para piyasalarına damgasını vurmayı başaran Dogecoin (DOGE), kısa süreler içinde yatırımcıların odağına girmeyi başardı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk gibi isimlerin de desteğini alarak MEM tabanlı ve köpek temalı kripto para birimlerinin lideri konumuna gelen DOGE, daha sonra bu popülaritesini yavaş yavaş kaybetmeye başladı. Yakın tarihlerde bayrağı Shiba Inu’ya (SHIB) devreden Dogecoin için yatırımcıları yükseliş beklentilerini korumaya devam ediyor. DOGE yatırımcılarının yükseliş beklediği mevcut ortamda, analistlere göre bu olası yükselişler, ağ için işlem ücretlerinde de azalmalara yardımcı olacak. Bu nedenle birçok analist, DOGE fiyatının patlamaya hazır olduğuna inanıyor.

Dogecoin Yeniden Bir Ralliye Başlayabilecek Mi?

doge coin dusuyor mu

Dogecoin kurucu ve geliştiricilerinden biri olan Billy Markus, yakın bir tarihte paylaştığı tweette, DOGE düğümlerinin (node) 1.14.4’e yükseltildiğinde ağdaki işlem ücretlerinde bir azalma olacağını dile getirdi. Elon Musk’ın da onay emojisi ile dahil olduğu bu paylaşımın ardından DOGE sahipleri, DOGE faydasını arttırmak ve bir rallinin tetiklenmesi için ücret indirimlerini beklemeye başladı. Cryptocademy HQ’nin kurucusu ve analist Justin Bennet, Dogecoin ile ilgili yükseliş görünümlerini paylaştı. Ünlü analistin paylaşımlarına bakıldığında, Bennet’in Dogecoin fiyatından %500 ile %1.000 oranları arasında bir yükselme beklediği görülüyor.

Bennet, Dogecoin’den Yüzde 1.000’e Kadar Bir Artış Bekliyor

Twitter üzerinden Dogecoin ile ilgili fikirlerini ve beklentilerini paylaşan Bennet, kripto paradan yükseliş beklediğini açıkça ifade etti. Ancak Bennet, DOGE’un 0,24 dolar seviyesindeki direnci kırması halinde %500 ile %1.000 oranları arasında yükselişler görebileceğini iddia etti. Bennet söz konusu paylaşımında “Dogecoin’in 0,24 doların üzerindeki alanı çıkarması gerekiyor. Eğer bu gerçekleşirse çok aylı bir ralli başlar. Onay gelirse muhtemelen yüzde 500 ile yüzde 1.000’lik yukarı yönlü bir hareket başlayacaktır.” ifadelerini dile getirdi.

Analistler, Bennet’in Paylaştığı Grafiği Yorumluyor

Bennet’in paylaşımı sonrası DOGE grafiğini inceleyen analistler, teknik analizlerini dile getirdi. Analistlere göre DOGE dönüm noktasına ulaşabilirse, 0,24 dolar seviyesini tekrar test etmeden ve daha fazla yükselmeden önce kısa süreli bir pump ile 0,26 dolar seviyesinden bir önceki en yüksek seviyeye ulaşacak. Yazım sırasında DOGE 0,241 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bennet’in işaret ettiği DOGE grafiğine bakıldığında, kripto paranın büyük bir üçgen deseni oluşturduğu da görülüyor. Analistlere göre bu yükseliş trendi, çapraz direncin çıkarılması sonrası yükselişlerin devam edeceğini işaret ediyor.

Analistlere Göre Olası Ralli Ünlü İsimlerden Destek Görecek

dogecoin tweet

Dogecoin’in USD karşısındaki fiyat grafiği analistlere göre olumlu sinyaller vermeye devam ederken, analistler DOGE/BTC paritesinde de olumlu bir senaryonun kendisini göstermeye başladığını iddia ediyor. Analistler, Dogecoin’in Bitcoin (BTC) karşısında da yüksek fiyat noktalarına ulaşmasının artık bir an meselesi olduğunu savunuyor. Analistler ve sektör yorumcuları, bu olası yükseliş hareketliliklerinde Elon Musk gibi isimlerin de yeniden devreye girebileceklerini ve bu olası rallinin birçok isim tarafından destekleneceğini öngörüyor.