• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dogecoin Düşerken, SHIB Coin Yatırımcıların Yüzünü Güldürdü!

piyasalarda son durum

Bugün kripto para piyasasında Dogecoin değer kaybı ile adından söz ettirirken, SHIB Coin ise değer kazanımı tarafında yer alarak yatırımcılarına kar sundu. Son dönemlerle iki meme kripto para gündemde birlikte yer alıyorlar.

17 Temmuz’da Dogecoin’in değer kaybı ile gözler ona doğru çevrildi. Geride kalan haftalarda Elon Musk’ın her iki meme kripto para birimi içinde paylaşımları olmuştu. Elon Musk, Tesla aracından Shıba Inu köpeğini Dogecoin olarak çıkarabileceğini ifade eden komik paylaşımı ile gündemde yer almıştı. Bunun ardından ise her iki kripto para biriminde yüksek bir fiyat hareketlenmesi görülmemişti.

Elon Musk’ın Son Paylaşımları DOGE’yi Yükseltmedi!

dogecoin tweet

Elon Musk’ın Doge Coin ve SHIB için gerçekleştirdiği son paylaşımlar ardından fiyatlarda etki oluşturamaması ise Elon Musk’ın piyasa yapılıcılığı artık son mu buluyor sorularını gündeme taşımıştı. Analistler Musk etkisinin azaldığı yönünde yorumlar gerçekleştirdiler. Gündem bu şekilde ilerlerken birkaç gün sonra Doge Coin ve SHIB Coin fiyatlarının nasıl şekillenebileceği merak ediliyordu.

SHIB Coin Yeşil Alanda!

17 Temmuz’da SHIB ve Dogecoin fiyatlarına bakıldığında ise Bitcoin’in 32 bin dolar altına yaptığı düşüşe bağlı gelişen yeni hareketlenmeler görülüyor. Saatler 13:02’yi gösterdiğinden Dogecoin %3.61 değer kaybı ile 0.1738 dolar seviyesine kadar iniş yaparken, SHIB Coin ise %0.21 oranında artış ile 0.000006695 dolar seviyesinden işlem görüyor. Fiyat çıtalarında farklılık önde olsa da SHIB artıştayken Doge kaybı tabloya geldi.

Uzman analistler son haftalarda artış oranı bakımından SHIB Coin’in Dogecoin önünde yer aldığını açıklıyorlar. Özellikle son aylarda kayda aldığı %100 üzeri değer kazanımı ile SHIB’in adının Doge’den daha fazla konuşmaya başlandığını belirttiler. Ancak 20 Temmuz’da yapılması planlanan Doge partisi ise Doge için ileriye yönelik bir artış beklentisini gündeme taşıyor.

SHIB Coin Artarken Hangi Birimler Düştü?

ethereum

Bugün piyasa geneline bakıldığında ise SHIB Coin yeşil alanda işlem görürken, XRP, MATIC Coin gibi kripto paraların ise değer kaybı içinde oldukları görüldü. Bu gün Matic Coin %4.64 oranında değer kaybı ile saatler 13:05’i gösterdiğinde 0.7982 dolar seviyesinden işleme girdi. Aynı dakikalarda XRP Coin ise %2.15 oranında değer kaybederek 0.5821 dolardan işleme girdi.

Aynı dakikalarda BTC ve ETH üzerinden hareketlenmeler başladı. Ancak bu artış Dogecoin’in artışa geçmesinde etkili olmadı. BTC %0.50 oranında oldukça az bir değer kazanımı yaparak 31.528 dolar seviyesine çıktı. Bu yükseliş piyasayı beslemeye yetmeyecek düzeyde olduğu için Dogecoin’inde kırmızı alanda işleme devam etti.