• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dogecoin DOGE-1 Göreviyle Uzay Sektörüne Hızlı Giriş Yaptı!

Dogecoin DOGE-1 Göreviyle Uzay Sektörüne Hızlı Giriş Yaptı!

Dogecoin fırtınası hız kesmeden devam ediyor. Geometric Energy Corporation dün gece saatlerinde DOGE-1 Ay görevinden söz etti. DOGE-1 görevinde SpaceX’in Falcon 9 roketinde Ay’a 40 kilo ağırlığında uydu fırlatılması planlanıyor.

Bu işin ilginç olan kısmı, Ay’a gönderilecek olan bu ticari yükün ödemesinin popüler altcoin DOGE ile yapılacak olması. Yetkililer bu projenin DOGE Coin ödemesi ile yapılacak ilk ticari ay taşımacılığı olacağını açıkladılar. Analistler çarpıcı gelişme ardından fiyat yükselişine dair tahminlerini yaptılar. Bu işlem her zamanki gibi Elon Musk tarafından da yorum alıyor.

DOGE Ay Görevi Hesap Birimi Oldu!

doge

Dogecoin Ay’a gidiyor, ancak bu kez bir şaka ile değil gerçek bir haberler gündeme geliyor. SpaceX ile Geometric Energy Corporation dün akşam Ay görevi hakkındaki tüm işlemleri yapıp, DOGE’yi hesap birimi olarak belirlediler. Geometric Energy Corporation, DOGE Ay-1 görevini açıkladıktan sonra ticari yükün ödemesinin ise Dogecoin ile yapılacağını açıkça teyit etti.

Ay görevi hakkında Geometric Energy Corporation’ın CEO’su Samuel Reid açıklama gerçekleştirdi. Reid yorumunda “ Bu tarz bir anlaşma için resmi olarak DOGE üstünden ödeme gerçekleştiren Geometric Energy Corporation ve SpaceX, bu yolla DOGE’yi uzay sektörü hesap birimi olarak belirlerdi.“ dedi.

SpaceX Ticari Satış Başkan Yardımcısı Açıklaması

SpaceX’in Ticari satışlarından sorumlu olan başkan yardımcısı Tom Ochinero, Ay görevi hakkında yorum yapan isimler arasında yer aldı. Ochinero, “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesindeki kullanımını ortaya koyacak ve gezegenler arası ticaretin temelini atacak. DOGE-1’i aya fırlatmaktan heyecan duyuyoruz.“ dedi.

DOGE Uzay Görevi Fikrimin Çıkış Yeri

Diğer yandan DOGE’nin Ay görevinde ödeme aracı olması hakkında fikirler, Elon Musk’ın SNL etkinliği ardından ortaya çıktı. Elon Musk bu etkinlikte Dogecoin’in SNL programı sırasında durdurulamaz bir finansal araç olduğunu belirtmişti. Elon Musk kripto parayı açıklamaya çalışırken DOGE Coin fiyat hareketlerine de dikkat çekmişti. Dogecoin’in düşüş hareketi görse dahi tarihsel fiyat hareketinde performans yakaladığını ifade etmişti.

Analistler Konuyu Nasıl Değerlendirdiler?

dodge coin nedir

Dogecoin’in Ay görevinde kullanılması hakkında açıklamalar, analistlerin dünyasında da yankı buldu. Birçok analist Dogecoin’e yönelik fiyat tahminlerini yaparken artık bu gelişmeyi de baz alacaklarını açıkladılar. Analistler, 2021 içinde bu tarz pozitif bir konu ile ilişki hale gelen Dogecoin’in alım taleplerini karşılayabileceğini düşünüyorlar. Özellikle 2021 senesi ikinci yarısında değer kazanımı olasılığının, başarılı iş ortaklığı haberleri ardından gelebileceğine dikkat çektiler.