• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dogecoin Dikkatleri Tekrar Çekti! %13 Üzeri Artış!

bitcoin fiyatlari

Dogecoin kripto para piyasasında oluşan genel yükselişten yararlanmayı başardı. Piyasadaki pozitif havadan en iyi şekilde yararlanarak, 0.20 dolar düzeyinin üzerine hareket etti.

Hemen ardından 0.20 dolar seviyesi üzerinde tutunan Dogecoin, bu hafta sonunda ilgi göreceğe benziyor. 24 saat içinde %6 üzerinden artış yaparak yeniden ilgi çeken kripto para, son haftalarda adını unutturmaya başlamıştı. Şimdi ile çok konuşulan kripto paralar arasına geri dönüş yaptı. %6 üzeri artış ile 0.214 dolar civarından işlem gördü. Bugün saat 14:54 olduğunda ise % 13.72 oranında değerlenme ile fiyatını 0.2271 dolara çıkardı.

Ethereum Londra Güncellemesi Piyasayı Etkiledi!

Bu haftanın girişinde Ethereum Londra güncellemesi ile kripto para piyasasında iyimser bir hava hakim oldu. Bitcoin birçok kez deneme yaptıktan sonra 40 bin dolarlık kilit işareti aştı. Diğer yandan dogecoin ve diğer altcoinlerde artışa sebep oldu.

Başlangıç olarak, popüler markalardan biri olan Oscar Mayer 4 Ağustos tarihinde 10 bin DOGE değerinde olan ve sınırlı sayıda olduğu bilinen Hot Dog Wieners paketini duyurdu. Bu haber ardından Dogecoin için pozitif sinyaller gelmişti.

Daha faza satın alma etkinliğinin oluşması ve sosyal duyarlılıktaki artış ardından Dogecoin fiyatlarında de değerlenme görüldü. Diğer yandan Twitter CEO’su olan Jack Dorsey’in ise WOW paylaşımını yapması ardından Dogecoin’e ilgi arttı. Dorsey Dogecoin’e atıf yapmak istediğinde bu ifadeyi kullanıyor.

Doge’nin Kutlaması Ekim’de Yapılıyor!

dogecoin tweet

Dogecoin için gündeme yansıyan bir diğer gelişme ise Dogepalooza adlı kripto parayı kutlama amaçlı yapılacak olan partinin kesinleşmesiydi. Bu haber ardından da fiyatlar için pozitif bir etki kayda geçti. Konserlerden ve havai fişek gösterilerinden oluşacak olan Dogecoin etkinliğinin Ekim ayında gerçekleşmesi bekleniyor. NFT’lerden oluşacak sergilerinde yer alacağı etkinliğin dikkat çekebileceği düşünülüyor.

Bugün sabah saatlerinde Dogecoin fiyatı, pivot nokta olan 0.21 doların hemen üzerine tutundu. Biraz daha direnç ile karşılaşması halinde değer kaybı yaşayabileceği düşünülüyordu. Ancak Bitcoin artışı ile birlikte 0.23 dolar seviyesinin üzerine çıkış yaptı. Analistler ise 0.23 dolar üzerinden uzun süreli bir işlemin 0.30 dolarlık kilidi kırmak için gerekli olduğunu belirttiler.

Dogecoin Fiyatı Ne Oldu?

bitcoin fiyatlari

Ancak Dogecoin saat 15:03 olduğunda 0.23 dolar seviyesi yerine 0.2286 dolar seviyesinden işlem gördü. Dogecoin hala %15.20 oranındaki değer kazanımını korumaya devam ediyor. Dogecoin yatırımcıları bugün değer kazanımı ile karşılaştılar. Dogecoin son 24 saat içinde en yüksek, 0.23 dolardan be en düşük ise 0.19 dolardan işlem gördü.

Dogecoin’in son 7 günlük grafikte sahip olduğu en yüksek fiyat değeri, 0.2309 dolar ve en düşük fiyat değeri ise 0.1938 dolar oldu. Son 30 güne bakıldığında 0.23 dolardan en yüksek işlemini yapan Dogecoin bugün yeşil alanda yer alıyor.