• BITCOIN/TL
  1910141,706
  % 1,55
 • ETHEREUM/TL
  102978
  % 1,23
 • RIPPLE/TL
  16.45
  % 10,55
 • BITCOIN CASH/TL
  12380.4,153
  % 8,18
 • LITECOIN/TL
  2295.33
  % 2,07
 • COSMOS HUB/TL
  203.06
  % 3,65
 • CARDANO/TL
  13.64
  % 4,04
 • TETHER/TL
  33.06
  % 0,22

DOGE Madencilik Firması, Hello Pal Tarafından 3.5 Milyon Dolara Alındı!

DOGE Madencilik Firması, Hello Pal Tarafından 3.5 Milyon Dolara Alındı!

Hollo Pal, Dogecoin ve Litecoin madencisi olarak bilinen Crypto Pal Tecnology’yi 3.5 milyon dolar karşılığında aldı. Kanadalı sosyal medya şirketi Hollo Pal, bu girişim ardından Dogecoin’e yatırım yapan halka açık ilk kuruluş olduğunu açıkladı. Satın alma sözleşmesi ardından şirket, DOGE madenciliğine odaklanan tek ihracatçı olarak gündeme geldi.

Hello Pal DOGE Ödemesi Alacak!

doge coin arz

Hello Pal, Kanada Menkul Kıymetler Borsası ve diğer belirli borsalar içinde işleme giren hisselere sahip, kullanıcılara dil öğrenme ve seyahat deneyimlerini paylaşmalarına imkanı sunan sosyal medya şirketlerinden biridir. 1986 yılında kurulan Hello Pal, Dogecoin yatırımları ile yakından ilgileniyor.

Platform kripto para dünyası ile bağlantılı işler yaparak, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraları saklamak için kullanılan dijital cüzdanları yatırımcılar için sunuyor. Hello Pal şirketi, şimdi ise platformundaki ürünlerin Dogecoin ödemeleri ile satın alınabilmesi için sistemini geliştirecek.

Hello Pal LTC Madenciliğiyle İlgilendi!

Hello Pal tarafından yapılacak yeni proje aynı zamanda, Litecoin madenciliğine erişimi sağlayabilecek. Satın alımı tercih edilen, Crypto Pal firması, aktif olarak LTC madenciliği yapan ve 12.500 madencilik donanımını içeren bir firma olarak tanınıyor. Hello Pal, Crypto Pal’daki %51 hisselik satın alma işleminin, 1.5 milyon dolar nakit’e denk geldiğini açıkladı. Diğer yandan satın alım ile 1.800.000 hisse elde etti.

Piyasa değeri açısından 6. büyük kripto para olan Dogecoin, geride kalan 1 haftalık süre içinde %19 oranında değer kaybetti. Doge Coin bu değer kaybı ile 0.32 dolar fiyat seviyesine kadar geri çekildi. 29 Mayıs 2021’de saatler 09:56’yı gösterirken ise Dogecoin fiyatı, 0.31 dolar seviyesinden bulunuyor. CoinMarketCap verilerine göre, Dogecoin %0.62’lik değer kaybını tabloya alıyor.

KL Wong: Doge Hızlı Benimsendi!

Hello Pal şirketi CEO’su KL Wong, Dogecoin’in halkın parası olduğunu düşünüyor. Onda gelecek gördüğü için yatırım yönünde karar verdiğini aktarıyor. Hem kripto para yatırımcı topluluklarınca hem de uluslararası borsalar tarafından, Dogecoin’in kısa süre içinde kabul gördüğünü ve benimsendiğini belirtti. Ünlü isim ödeme sisteminde DOGE seçiminin oldukça avantajlı koşulları yarattığını çünkü Dogecoin’in madencilik işlemleri için yüksek bir hesaplama gücünü gerektirmediğini açıkladı.

Dogecoin Daha Çevreci Olacak!

doge coin arz

Dogecoin 2021’de daha popüler hale gelse de piyasadaki en eski kripto paralar arasında yer alıyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’su olarak tanınan, dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk müdahaleleri ile daha popüler hala geldi ve değer kazandığı bir yılı geçirdi. Diğer yandan projeyi Bitcoin’den daha çevreci bir imaja ulaştırmak için Musk ve Dogecoin geliştiricileri birlikte çalışıyorlar.