• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

DOGE Kritik Noktaya Ulaştı, Beklenen Seviyeler Neler?

doge alim satim

Kısa sürede en çok konuşulan kripto birimleri arasında yer alan Dogecoin DOGE kritik noktaya geldi. Fiyatında rekor seviyesi sonrasında geri çekilme yaşayan birim özellikle yatırımcılar tarafından hangi seviyede seyir izleyeceği merak ediliyor. Analistler ise DOGE’nin gelmiş olduğu noktada dikkatli davranmak gerektiği uyarısında bulunuyorlar. Her fırsatta dile getirilen DOGE’nin temelde bir meme yani şaka amaçlı olması yüzünden yatırımcıların büyük kayıplar yaşanabileceği analistler için tekrar vurgulandı.

DOGE geçen günlerde çok hızlı bir ralli yaşamış ancak bu ralli sonrasında düşüş trendine ulaşmış gibi görünüyor. Uzmanlara göre bu düşüş seviyesi bir tür düzeltme olarak kalabilir ya da daha çok olacak derin bir düşüşü de tetikleyebilir. Bu yüzden yatırımcıların bu noktada dikkatli olmaları gerekiyor.

DOGE’de Satış Baskısı Oluştu

doge

Son zamanların popüler birimi olan DOGE’nin son grafiklerinde uzmanlara göre bir satış baskısı oluşmuş durumda. 5 Mayıs tarihinde 0,69 dolar bandı ile rekor kırmış olan DOGE bu seviyede duramadı ve gerileme yaşadı. DOGE son gerilemesi ile birlikte 0,50 dolar bandına ulaştı. Bunun yanında düşüş esnasında fiyatı kısa süreli 0,50 dolar bandının gerisini de gördü. Yapılan açıklamalara bakıldığında şayet satış baskısı devam eder ve fiyat da 0,51 doların altına gerileme yaşarsa bu durumda düşüşün çok daha tehlikeli olabileceği ifade ediliyor. Düşüşün bu durumda derinlik kazanacağı ve satış baskısının da artması yaşanabilir. Bu durum ise fiyatın önce 0,45 dolara daha sonra da 0,39 dolar bandına gelmesine neden olabilir. Bu yüzden uzmanlara göre DOGE’nin şimdi bulunmuş olduğu seviye oldukça önemli olarak görülüyor.

DOGE’de Yukarı Grafikte Önemli Seviyeler

doge piyasa

Uzmanlar aynı zamanda DOGE’de şayet mevcut fiyat seviyelerinin savunulması durumunun yaşanması halinde alıcıların devreye girebileceğini de ifade ediyorlar. Başka bir deyişle mevcut fiyat seviyelerinin savunulması ve yükseliş grafiğinin korunması halinde alıcıların müdahale etmesi bekleniyor. Bu noktada da ilk olarak 0,60 dolar seviyesinin önemli görüldüğü ve daha sonrasında da 0,66 dolar ve 0,69 dolar bandına doğru bir yükselme yaşanabileceği ön görülüyor.

Uzmanlara göre 0,69 dolar bandındaki önemli seviyelerin yukarı yönlü bir kırılma yaşaması halinde DOGE’de 0,76 dolarlık yeni bir rekor gelebilir. Bu analizlere bakıldığında ise DOGE’nin şimdilik çok önemli bir noktada durduğu ve bu seviye sonrasında yapacağı hamlenin de daha sonraki hamleleri belirleyeceği anlaşılıyor. Ama DOGE’ye dair uzmanların bahsedilen sebeplerden ötürü endişeleri de devam ediyor.