• BITCOIN/TL
  2253183,194
  % 0,06
 • ETHEREUM/TL
  126844
  % 6,21
 • RIPPLE/TL
  17.06
  % -0,57
 • BITCOIN CASH/TL
  16417.84,275
  % 1,33
 • LITECOIN/TL
  2810.39
  % 1,33
 • COSMOS HUB/TL
  277.73
  % 0,21
 • CARDANO/TL
  15.69
  % 0,93
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,06

Dev Varlık Yönetim Şirketi Bitcoin ve Ethereum Hizmetlerini Başlatıyor

Dev Varlık Yönetim Şirketi Bitcoin ve Ethereum Hizmetlerini Başlatıyor

Finans dünyasının önde gelen varlık yönetim şirketlerinden biri olan Neuberger Berman tarafından yapılan son açıklamalar basında geniş yankı buldu. Kripto para topluluğunu ve destekçilerini sevindiren bu habere göre dev varlık yönetim şirketi müşterilerine Bitcoin ve Ethereum hizmetleri sunmaya başlayacak. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu olarak bilinen SEC’e resmi başvuruda bulunan Neuberger Berman, kurumdan gelecek onay cevabının ardından vakit kaybetmeden sektöre giriş yapacak.

Finans dünyasında çeşitli varlıklardan toplamda 402 milyar dolarlık bir varlık yöneten Neuberger Berman şirketi de kripto para sektörüne giriş yapıyor. Dünya çapında ilgi gören fonlardan biri olan Neuberger Berman Emita Stratejisi Fonu kapsamında kripto para vadeli işlemleri sunulacak. Bu kapsamda ilk etapta onay alması gereken şirket ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu SEC’e resmi başvuruda bulundu. Dev şirket bu sayede dolaylı yoldan da olsa kripto ETF’leri üzerinden Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemler hizmetini sunacak.

Kripto Para Sektörüne Giriş Yapıyor

kripto para euro

402 milyar dolarlık yönetimiyle sektörde önemli bir yere sahip olan Neuberger Berman, kripto para hizmeti sunmak adına hamlelere başladı. SEC başvurusunda şirketin en çok talep gören fonlarından biri olan Neuberger Berman Emtia Stratejisi Fonu’nun BTC ve ETH vadeli işlemleri kapsaması istendi. Bu konuyla ilgili yapılan açıklamalar kripto para topluluğunda büyük heyecan yaratırken, kripto para piyasasında da olumlu sonuçlar doğurdu.

Neuberger Berman yetkilisi SEC başvurusu hakkında yaptığı açıklamada şu konuya dikkat çekti: “Neuberger Berman Emtia Stratejisi Fonu’nun yatırım stratejisi hemen yürürlüğe girecek şekilde Bitcoin, Ethereum vadeli işlemleri gibi kripto para birimi türevleri ve yatırımları yoluyla bu sektörüne aktif olarak dahil olacak. Bitcoin için trust’lar ve borsada işlem gören fonlardan yatırım seçeneği sunulacak.”

Kripto ETF’lerine Olan İlgi Artıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, son dönemde kripto para ETF’i çıkarmak isteyen kurumların da dikkat ettiği isim haline geldi. Gensler bu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında bir türev ETF’nin fiziksel Bitcoin tutmak isteyen fonlardan daha fazla onay şansı olduğunun sinyalini vermesiyle dikkatleri üzerine çekti. Bu süreçten sonra dev varlık yönetim şirketleri özellikle kripto türevleri ve vadeli işlemler piyasasına odaklanarak bu alanda yeni fonlar çıkarmaya başladı.

Bitcoin Kurumsal Talebi Zirve Döneminde

el koyulan kripto paralar

SEC Başkanı Gary Gensler’den gelen bu açıklamanın ardından dört kurumsal varlık yönetim şirketi, vadeli işlem piyasası hizmeti sunan Bitcoin Stratejisi ETF’i için başvuru yaptı. Resmi başvuruların henüz nasıl sonuçlanacağına dair detaylı bilgi paylaşımı yapılmadı. SEC Başkanı Gary Gensler, kripto paralar hakkında tavrını daha önce net bir şekilde ortaya koymuştu. bunun ardından VanEck, Invesco ile birlikte BTC Strateji ETF başvurusunda bulunan en son firmalar arasında yer almaktaydı.