• BITCOIN/TL
  2130195,466
  % 7,20
 • ETHEREUM/TL
  97142
  % 4,39
 • RIPPLE/TL
  16.68
  % 3,43
 • BITCOIN CASH/TL
  14922.7,353
  % 7,81
 • LITECOIN/TL
  2648.44
  % 4,17
 • COSMOS HUB/TL
  272.69
  % 3,92
 • CARDANO/TL
  14.56
  % 5,54
 • TETHER/TL
  32.17
  % -0,33

Daymak Şirketinin Yeni Aracı BTC Madenciliği Yapacak!

Daymak Şirketinin Yeni Aracı BTC Madenciliği Yapacak!

Bilindiği üzere Tesla, dünyadaki en güçlü elektrikli araç üreticisi şirketler arasında yer alıyor. Tesla’yı önemli kısa bir diğer faktör ise kripto para sektörüne destek sunması. Bu hafta ise kripto para sektörü ile yakından ilgilenen yeni bir elektrikli araç üreticisi şirket daha ortaya çıktı.

Tesla’nın en büyük rakiplerinden bir olduğu bilinen Daymak, kripto para birimleri ile araç satışları yapacağını açıkladı. Elon Musk, BTC ile araç satışlarını durdurduğunu açıklamışken tam tersi bir açıklama Daymak’tan geldi. Daymak tarafından kripto para dünyasına aktarılacak yenilikler bununla sınırlı kalmadı. Şirket Bitcoin ve Dogecoin madenciliği yapacak olan yeni araçlarının tanıtımını gerçekleştirdi. Bu gündem maddesi bugün kripto para takipçilerinin en çok ilgisini çeken konular arasına girdi.

Aracın Tanıtımı Yapıldı!

daymak sirketi

Tesla’nın rakiplerinden Daymak, yeni bir araç serisi hakkında tanıtım yaptı. Yeni elektrikli aracının ise park halindeyken BTC ve Dogecoin üretimi gerçekleştireceğini açıkladı. Diğer yandan aracın üretimi henüz tam anlamı ile tamamlanmış değil. Şirket tanıtım aşamasından aracın fiziki modelini gösteren bir animasyonu kullanıyor. Kripto para madenciliğine yönelik patentin ise onay beklediği açıklandı.

Güneş Enerjisiyle BTC ve DOGE Üretimi

Tanıtımda sunulan görsellere göre Daymak’ın yeni madenci aracı oldukça estetik bir dış görünüşe sahip olacak. İşlevlerinden biri ise BTC ve Dogecoin’i çevresel kaygıları azaltarak üretmek. Araç tamamlandığında ve satışa sunulduğunda tamamen güneş enerjisini kullanarak, kripto para madenciliği yapacağı açıklandı. Son dönemlerde çokça dile getirilen madencilikte yüksek enerji tüketimi probleminin de bu yeni çözüm üzerinden aşılması planlanıyor.

Daymak Takdir Kazandı!

daymak sirketi

Oldukça çarpıcı bir fikre imza atan Daymak, uzmanlar ve yatırımcılardan takdir gördü. Kripto para analistleri ve uzmanları, Musk’ın eleştiri yaptığını ancak Daymak’ın güneş enerjisi ile üretim yapan önemli bir aracı üretme yolunda ilerlediğini belirttiler. Yeni araç modelinin ismi ise Sipiritüs olarak belirlendi. Araç piyasaya adım attığında bu isim ile satışa girecek.

Daymak şirketi, aracın satış koşullarında ise birden fazla kripto para ile ödemeyi kabul edeceğini açıkladı. Bu kripto paraların başında ise ADA Coin’in olacağını duyurdu. Ödeme aracı olarak kabul edilecek diğer kripto paralar ise henüz açıklanmış değil. Araç modeli için şimdiden büyük bir kampanya başlatıldığı ve 350 milyon dolar civarında bir fon elde edildiği belirtildi.