• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Davis’e Göre ETH 10.000 Doları Görecek! Peki Nasıl?

Davis’e Göre ETH 10.000 Doları Görecek! Peki Nasıl?

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz haftalarda bir kez daha oldukça hareketli dönemler yaşanmıştı. Mayıs ayında gelen genel çöküş sonrası bir süre düşüş eğiliminde devam eden piyasalar, Temmuz ayının sonlarında yeniden yukarı yönlü hareketlenmeye başladı ve bu süreçte Bitcoin (BTC) 21 Temmuz tarihinden itibaren 8 gün üst üste pozitif bölgede gün kapanışı yaparak 2013’ten bu yana görülmemiş bir performans ortaya koydu. Bu hareketlilik altcoin piyasasını da hareketlendirirken, aynı süreçte lider altcoin Ethereum (ETH) ise 13 gün üst üste pozitif bölgede kapanış yapmayı başararak BTC’den de daha iyi bir performans ortaya koydu. Ağustos başlarında Londra güncellemesini de tamamlayan ETH için, ünlü analistlerden tahmin ve yorumlar gelmeye devam ediyor.

Davis’e Göre ETH 10 Bin Dolara Ulaşacak

ethereum fiyatlari

Ağustos başlarında, uzun süredir beklenen Londra güncellemesini de tamamlayarak artık ETH 2.0’a geçiş için gün saymaya başlayan Ethereum, elde ettiği performanslarla yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kripto para piyasalarının en ünlü analistlerinden biri olan Lark Davis de ETH ile ilgili yorum ve analizlerini paylaşarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Davis, yaptığı ETH paylaşımlarıyla yatırımcılara müjde verdi. Ünlü analiste göre ETH 10 bin dolar seviyesine ulaşacak. Lark Davis, bu fiyat tahmininin neden ve hangi şartlarda nasıl gerçekleşeceğini de dile getirdi.

Analist, Artan ETH Alımına Güveniyor

Davis, paylaşımında ilk olarak ETH grafiğindeki direnç bölgelerinde görüldüğünü ifade ettiği zayıflıklara değindi. İnsanların daha fazla ETH alma eğiliminde olduklarını ifade eden Davis, ETH fiyatı 3 bin 426 dolar ile 3 bin 536 dolar arasındayken insanların 10 milyon ETH aldığını ifade etti. Buradan yola çıkarak Davis; “İnsanlar bu seviyelerden çok ciddi miktarlarda Ethereum aldı. Fiyat yükseldikçe dirençler zayıflıyor, grafikte fiyatın önü açılıyor. Bu zayıf dirençler fiyatın hızla patlayabileceğini gösteriyor.” sözlerini dile getirdi.

Davis, ETH’nin Azalan Arzına Dikkat Çekiyor

Davis’in işaret ettiği fiyat olası fiyat yükselişinde, arz-talep dengesinin en önemli faktör olduğu biliniyor. Bilindiği gibi Londra güncellemesinden sonra ETH arzı da düzenli olarak azalmaya başladı. Zira güncelleme sonrası her 60 saniyede 10,55 ETH yakılıyor. Bu da ETH arzında azalma anlamına geliyor. Güncelleme sonrası yakılan ETH miktarı 1 milyar seviyesine ulaştı. Sadece 40 günlük süreçte yakılan ETH miktarı bile birçok altcoinin piyasa değerinin üzerine çıktı. Davis, ETH arzındaki azalmanın da olası artışa etki edeceğini düşünüyor.

ETH’deki Olası Yükseliş İçin 3. Neden: Arbitrum’daki Artış

ethereum fiyatlari

Davis, ETH’de yükseliş beklemesinin arkasında üçüncü neden olarak da Arbitrum’un yükselişe geçmesini gösteriyor. Bilindiği gibi Layer 2 çözümü sunan Arbitrum’da kilitli varlık miktarı 3,4 milyar dolara ulaştı. Lark Davis konuya ilişkin olarak “İnsanlar stake ödüllerine yoğun ilgi gösteriyor, zaman geçtikçe daha fazla yatırımcının stake yaptığı görülüyor.” sözlerini dile getirdi. Daha fazla stake demek, borsalardaki sıcak varlıkların azalması anlamına geliyor. Yazım sırasında ETH 3 bin 499 dolar seviyesinde işlem görüyor.