• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

 Coti Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

 Coti Coin Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

Dijital para birimleriyle alışverişi kolaylaştıran  Coti coin sanal borsada kolayca işlem yapmanıza yardımcı olur. Dijital paralar kağıt paralara göre ekosistem açısından da faydalıdır. Çevreye zarar vermez ve teknolojinin daha fazla kullanılmasına destek olur.

 Coti Coin’in Tarihçesi

Çok uzun geçmişe sahip olmadan büyük başarılar ortaya koyan  Coti coin 2017 yılından itibaren kullanılmaya başlanmıştır. Kullanımıyla birlikte yatırım ve ticaret faaliyetlerinde artma meydana gelmiştir. Böylece yatırımcıların da işleri kolaylaşmıştır. Kullanıcılar diledikleri gibi işlem yapma hakkına sahip oldukları için her türlü işlemlerinde özgürlük tanınıyor.

 Coti Coin Ne Zaman Üretilmeye Başlandı?

Birçok zaman kullanılan ve dijital paralardan biri olan  Coti coin çıkış tarihi 2017’dir. Yaklaşık olarak 5 yıldır kullanılan kripto para her geçen gün kendini geliştirmiştir. Kullanıcılara güvenli bir hizmet sunarken diğer yandan da ticaretin ve yatırımın  daha ileri noktaya ulaşabilmesi amacıyla çalışmalar sürdürülmektedir.  Performansı diğer ürünlere göre çok daha yüksek olduğu söylenmektedir.

 Coti Coin  Nereden Alınır ?

Coti coin almak isteyenler Türk borsası üzerinden işlem yapabilir. Kullanıcılar güvenli bir şekilde işler yapabilmek için öncelikle kayıt olmalıdır. Kayıt olurken gerekli bilgilerin doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Bilgiler doldurulduktan sonra kısa sürede kayıt olunur ve kayıt işlemlerine başlanır. Kripto parayla alım ve satım işlemi için cüzdana başvurulması gerekir. Gerekli sanal cüzdan edinildikten sonra dijital paraların gönderilmesi cüzdan üzerinden gerçekleşir. Cüzdan şifre ile korunur. Böylece kişisel verilen korunması kapsamında bilgiler de başkası tarafından ele geçirilmez.

Coti Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

coti coin arz

Coti coin altyapısı olarak kullanılan yapılar blok zincir temellidir. Blok zincir uzun yıllardır üzerinde çalışılan bir sistemdir. Son yıllarda daha fazla önem kazanan ve pek çok alanda başarılı bir şekilde kullanılan bir sisteme sahiptir. Her geçen gün kullanıcıların güvenliği açısından daha fazla çalışmalar yapılmaktadır.  Yapılan çalışmalar sonucunda blok zincir üzerindeki kripto para işlemleri çok daha hızlı hale getirilmiştir.

Ayrıca Avax Coin adlı yazımıza göz atın!

 Coti Coin’in Avantajları Nelerdir ?

coti coin nedir

Dijital dünyanın gelişimiyle birlikte ticaret ve yatırım dünyasında farklı özellikler ortaya çıkmıştır.  Coti coin’in sağladığı avantajlar şöyledir:

 • Yatırımcılar diğer kripto para birimlerine göre daha fazla kar yapabilir. Kar olması son derece yüksek olup maddi açıdan destekleyici niteliktedir.
 • Para aktarma işlemlerinde ya da diğer para alışverişlerinde maliyeti azdır. Özellikle kağıt parayla karşılaştırma yapıldığında para aktarmada daha düşük fiyat ödenmesine destek olur.
 • Dijital para sayesinde diğer alanlarda ya da diğer ticaret yerlerinde de çeşitli imkanlarla karşılaşmak mümkündür. Farklı fırsatlar için para alışverişlerinde bulunulması kullanıcılara yardımcı olabilir.
 • İşlemler online olarak gerçekleştiği için kullanıcılar oturdukları yerden kısa sürede alışveriş yapabilir. Ticaretin online olarak geçekleşmesi zamandan tasarruf yapılmasına yardımcı olur.
 • Paraların alınması ya da satılması durumunda cüzdanla işlemler yapılır. Kağıt parada olduğu gibi somut cüzdanlar gerekmez. Dijital ortamda teknolojik cüzdanlar yer alır. Böylece şifreyle saklanır ve diğer cüzdanlarda daha fazla güvenilir yapıya sahiptir.

 Coti Coin’in Dezavantajları Nelerdir ?

Kripto para dünyası yeni yeni kendini göstermeye başlasa da uzun yıllardır varlığını sürdüren yapılar ve ürünler sergiler. Koinlerin kullanımında avantajlar olduğu gibi dezavantajlar da yer alır.  Coti coin’in dezavantajları şunlardır:

 • Kripto paralar merkezi bir sistem tarafından yönetilmediği için birçok ülke tarafından yasal olarak görülmek istenmez. Bu yüzden yasal işlemlerde geçersiz olarak sayılabilir.
 • Yeni neslin son derece kolaylıkla kullandığı sistem bazı kesimler tarafından zor bulunabilir. Sistemin karmaşık yapısı da olabilir.