• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase Yöneticisinden Bitcoin ve Ethereum Rekabetine Çarpıcı Yorum

Coinbase Yöneticisinden Bitcoin ve Ethereum Rekabetine Çarpıcı Yorum

Coinbase kripto para borsasının üst düzey yöneticisi Alesia Haas, katıldığı televizyon programında kripto paralar hakkında konuştu. ABD merkezli dev kripto para borsasının yetkili ismi, Bitcoin ve Ethereum arasındaki rekabete dair çok tartışma yaratan değerlendirmelerde bulundu. Ünlü isim, Ethereum’un ticaret hacminde Bitcoin’i geride bırakmasının temel sebeplerine değinirken, iki kripto para biriminden de övgü dolu sözlerle bahsetti. Coinbase yöneticisi Alesia Haas’ın bu açıklamaları kripto para basınında da geniş yankı buldu.

Ethereum ve Bitcoin İşlem Hacmi Rekabeti

altcoin piyasasi

ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase CFO’su Alesia Haas, son açıklamalarıyla kripto para basınının gündemine geldi. Haas, dev borsadaki kurumsal yatırımcıların perakende yatırımcılara göre gelecek haftalarda daha aktif bir performans ortaya koyacağını belirtiyor. Alesia Haas yaptığı açıklamalarda Ethereum ile Bitcoin arasındaki rekabete dikkat çekti ve önemli ifadeler kullandı.

Coinbase yöneticisi, Ethereum işlem hacminin son dönemde Bitcoin’e oranla yüksek olmasının 3 sebebini vurguladı. Bu sebepleri konuk olduğu televizyon programında dile getiren Haas, Ethereum ağında NFT endüstrisinin büyümesini ilk gerekçe olarak gösterdi. Bunun yanı sıra Ethereum 2.0 mevduat sözleşmesine kilitlenen ve her geçen gün giderek artıp rekor kıran ETH miktarı da önemli bir sebep oldu.

Ethereum’a Üstünlük Getiren Sebepler

ethereum dusuyor mu

Ethereum ile Bitcoin arasındaki rekabet, uzun yıllardan beri devam etse de özellikle son boğa rallisinden sonra daha fazla dikkat çekmeye başladı. Kripto para yatırımcı sayısının artması ve kurumsal benimsemenin popülerlik kazanmasıyla birlikte Bitcoin dışındaki varlıklar da adlarından sık sık söz ettirmeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi Bitcoin ile en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum arasındaki rekabet, yatırımcılar kadar sektör temsilcilerinin de ilgisini çekiyor.

Coinbase CFO’su Alesia Haas, Ethereum işlem hacminin artmasında NFT sektörünün etkisi ile ETH  2.0 mevduat sözleşmesine stake edilen varlıkları öne çıkardı. Bunun yanında 3. bir sebep daha açıklayan ünlü isim, Ethereum güncellemesine dikkat çekti. Ethereum ağında proof of work algoritmasından proof of stake konsensüs algoritmasına kademeli geçiş, bu ağı bambaşka bir seviyeye taşıdı. Ünlü yöneticiye göre Ethereum’u rekabette öne çıkartan en büyük sebep de bu oldu.

Coinbase Borsasına Kurumsal Yatırımcı Akını

Kripto para sektörünün geneli ve Coinbase borsası hakkında da önemli açıklamalar yapan Alesia Haas, borsanın gelecekteki rolünü değerlendirdi. ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase’e daha fazla kurumsal para girişi geleceği söylentilerini yanıtladı. Alesia Haas, kurumsal girişin daha fazla olmasına muhtemel bakarken perakende yatırımcılardan gelen nakit girişinin de yüksek seviyede olacağını vurguladı. Deneyimli kripto para uzmanına göre kurumsal yatırımcıların kripto para alabilmesi ve bunları daha iyi bir şekilde saklayabilmesi için Coinbase borsasında yenilikler yapılıyor.