• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase Pro 3 Yeni Altcoin’i Listeleyecek! Altcoinlerde Kısa Süreli Artış!

coinbase nasil calisir

Coinbase Pro son gerçekleştirdiği açıklama ile 3 yeni altcoin’e işlem listesinde yer vereceğini duyurdu. ABD’li kripto para borsası, BOND, LPT ve QNT Coin’i işlem listesine ekleyeceğini belirtti.

Bu üç altcoin, BarnBridge, Livepeer ve Quant, Singapur hariç olacak şekilde Coinbase Pro’yu destekleyen ABD eyalet bölgeleri için satışa çıkacak. Haberin gündeme yansıması ile geç saatler 3 farklı altcoin üzerinde kısa süreli fiyat sıçraması yaşandı. Bu 3 altcoin için gündemin hareketli oluşuna bağlı bugün yakın fiyat takibi önem kazanıyor. Listeleme kararına yönelik haber ardından, BOND %50 oranında, LPT %40 oranında ve QNT %25 oranında fiyat artışını kayda aldılar. Ancak bugün altcoinlerin tümünde değer kazanımı hakim değil. Kısa süreli artış ardından fiyat düşüşleri kayda geçti.

Coinbase Pro’dan Net Açıklama Geldi!

coinbase nedir

Coinbase Pro, üç farklı altcoin’i işlem listesine alma kararırını açıklarken,“ Coinbase Pro’da yeterli BOND, LPT ve QNT arzı oluşması halinde, BOND/USD, LPT/USD, QNT/USD, alım satım için sipariş defterlerimize ekleyeceğiz. İşlemler yalnızca post üzerinden değil, limit, tam alım-satım olmak üzere üç aşama üzerinden başlayacak. Belirli bir noktada yeni emir defterlerinden biri sağlıklı, düzenli piyasa için değerlemelerimizi karşılamaz ise defteri daha uzun süre tek konumda tutabilir yada ticareti askıya alabiliriz.“ ifadelerini kullandı.

Coinbase Pro’da Listelenecek Altcoinlerin Nitelikleri

Yatırımcılar ise Coinbase Pro’da işleme girecek olan bu 3 altcoin’in niteliklerini araştırmaya başladılar. Avantajlı niteliklerin oluşması halinde yatırım için değerlendirme yapma amacındalar.

BOND, Defi hassasiyetini, fiyat oynaklığını kontrol etmekte etkili olan BarnBridge ağının kripto parasıdır. BOND, SMART Yield, Aave ve Compound gibi DeFi protokollerinde krediye ihtiyacı olan diğer yatırımcılara, borç vermek için risk profilleri arasında seçim yapmayı ve faiz kazancı elde etmeyi mümkün kılıyor.

LPT ise Livepeer ağında video dağıtma, video kod değiştirme gibi içerik üreticilerine hitap eden işlemler için kullanılıyor. LPT, Livepeer ağında eşleri ağın daha güvenli ve uygun maliyetli olması için teşvik ediyor. Ethereum token olan QNT ise Qant Network içinde merkeziyetsiz uygulamaları aynı anda birden fazla Blockchain üzerinden kullanmayı sağlayan, mDapp’leri oluşturmak için bir araçtır.

Listelenecek Altcoin Birimlerinde Fiyatlar Nasıl?

coinbase nedir

Coinbase Pro’da listelenmesi beklenen bu üç altcoinden LPT bugün değer kaybı içinde yer alıyor. Saatler 10:40’ı gösterdiğinde %9.54 oranında değer kaybını tabloya alan LPT kripto para birimi 23.66 dolar seviyesinden işlem gördü. Aynı dakikalarda, QNT Coin ise hızlı bir yükselişle, %20.87 oranında değer kazanımında ve 73.35 dolarlık fiyatı tabloya aldı.