• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase Fitili Ateşledi, 2 Altcoin Tırmanışa Geçti

Coinbase Fitili Ateşledi, 2 Altcoin Tırmanışa Geçti

Kripto para piyasalarında hareketli dönemler yaşanmaya devam ediyor. Ekim ayının gelişi ile birlikte başlayan yukarı yönlü hareketliliklerde, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncü olmaya devam ederken, önde gelen altcoinler de ciddi değer artışlarıyla dikkatleri çekiyor. Piyasada pozitif yönlü fiyat hareketliliklerinin görüldüğü dönemde, kripto para endüstrisinde yaşanan bazı gelişmeler de kripto paralar üzerinde katalizör etkisi yaratabiliyor. Bu konudaki en büyük örnek, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bir ETF başvurusunu onaylayacağına yönelik oluşan beklentiler. Öte yandan kriptolar üzerinde katalizör etki oluşturan bir diğer gelişme de Coinbase borsasından geldi. Coinbase’in duyurusu sonrası, 2 altcoin adeta uçuşa geçti.

Coinbase, 2 Altcoini Listelediğini Duyurdu

alt coin

Kripto para piyasalarında son günlerde görülen olumlu fiyat hareketliliklerinin arkasında birçok etkenin olduğu biliniyor. Ancak yine de bu etkenler arasında, en büyük etkenin SEC’nin bir ETF başvurusunu onaylayacağına ilişkin ortaya çıkan sinyaller olarak kabul ediliyor. Bu sinyallerin ortaya çıkmasıyla birlikte BTC, hızla 55 bin dolar üzerine doğru hareket etti ve benzer şekilde piyasaların da ayaklanmasını sağladı. Öte yandan bir önemli gelişme de ABD merkezli en büyük kripto para borsası olan Coinbase’de yaşandı. Coinbase, 2 yeni altcoini platformda listeleyeceğini açıklayınca söz konusu altcoinlerin fiyatında hızlı bir artış yaşandı.

Listeleme Sonrası BADGER ve RARI Fiyatlarındaki Artış

Coinbase borsası tarafından gelen açıklamada, Coinbase Pro üzerinde BadgerDAO (BADGER) ile Rarible’ın (RARI) listeleneceği duyuruldu. Duyurudan sonra BADGER ve RARI fiyatlarında hızlı bir artış yaşandı. Duyuru sonrasında BADGER, gün içinde ve kısa bir sürede 32 dolar seviyesinden %35’lik bir hızlı yükseliş ile 42 dolar seviyesine kadar yükseldi. Benzer şekilde RARI de duyurudan hemen sonra 18 dolar seviyesinden %40’lık bir artış ile 28 dolar seviyesine kadar yükseldi. Benzer oranlarda değer artışlarıyla karşılaşan bu 2 altcoinin ilerleyen günlerde ne gibi fiyat performansları gösterecekleri merak ediliyor.

BadgerDAO (BADGER) Nedir?

BadgerDAO (BADGER), sadece merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde teminat olarak belirtilmiş olan Bitcoin kullanımını teşvik etmek amacıyla kurulmuş bir merkezi olmayan otonom organizasyonudur. BADGER projesi, Bitcoin teminatına mevcut DeFi bağlantılarını güçlendirmeyi ve öte yandan ürünlerini de geliştirmeyi amaçlıyor. Proje bir “DAO” projesi olduğu için, tüm kullanıcılarına teşvik edilmiş katılım ve adil fırsatlar sunan merkeziyetsiz bir yönetişimi benimsemesi ile ön plana çıkıyor.

Rarible (RARI) Nedir?

bitcoin piyasasinda son durum

NFT (non fungible token) sektörünü yakından takip edenlerin muhtemelen bildiği Rarible (RARI), temelinde dijital sanatçılar ve izleyicileri arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlıyor. Merkezi olmayan bir NFT pazar yeri ve NFT düzenleme platformu olan Rarible, kullanıcılarına tokenize sanat eseri yaratma ve bu eserleri platform üzerinden satışa çıkarma imkanı sunar. Rarible öte yandan, aracılar olmadan doğrulanabilir ve güvenli bir ticaret ortamına da olanak tanır.