• BITCOIN/TL
  2111266,466
  % -0,75
 • ETHEREUM/TL
  95183
  % -2,11
 • RIPPLE/TL
  16.63
  % -0,19
 • BITCOIN CASH/TL
  14343.83,104
  % -2,94
 • LITECOIN/TL
  2666.38
  % 0,59
 • COSMOS HUB/TL
  277.01
  % 1,74
 • CARDANO/TL
  14.78
  % 1,15
 • TETHER/TL
  32.28
  % 0,28

Coinbase 2 Ay İçinde Dogecoin’i Listeleyeceğini Duyurdu!

Coinbase 2 Ay İçinde Dogecoin’i Listeleyeceğini Duyurdu!

Armstrong, şirketinin ilk çeyrek kazançlarını açıkladığı bir konuşma ardından DOGE’yi önümüzde yer alan 6 ile 8 hafta içinde listeleyeceklerini açıkladı. Dogecoin kısa süre önce Tesla CEO’su olan Elon Musk’ın Saturday Night Live’a katılacağını açıklaması ile birlikte rekor fiyatları tabloya almıştı.

Yatırımcılar için asıl umut vadeden şey ise Elon Musk’ın SNL’de boy göstermesinin ardından DOGE’nin 1 dolara ulaşabileceğini belirten yorumların sıklıkla yapılmasıydı. Ancak fiyat 1 dolara henüz ulaşmadı. DOGE o gün ardından yükseliş yerine düşüş trendi içine giriş yapmıştı. 15 Mayıs 2021’de saatler 09:08’i gösterirken ise Dogecoin fiyatı 0.53 dolar düzeyinde yer alıyor. Bu saate tabloda %0.76’lık değer kazanımı bulunuyor.

Armstrong Açıklama Gerçekleştirdi!

doge

Armstrong, diğer yandan kripto ekonomisinin giderek daha fazla varlığı çeşitlendirdiğini belirtti. Yeni kripto paraları ekleme sürecinin artık bir uygulama mağazasına uygulama ekleme sürecine dönüştüğünü dile getirdi. Konuşması sırasında Armstrong’a merkezi olmayan borsalar DEX hakkında görüşleri soruldu. Armstrong ise kendisini ve şirketi olan Coinbase’i merkezi olmayan DeFi protokolünün çok heyecanlandırdığını belirtti.

Coinbase İşlem Ücretleri Soruldu

Coinbasede’ki ücretlerin diğer borsalara göre neden yüksek olduğu hakkında bir soru daha Armstrong’a yöneltildi. Armstrong, bu soruyu yanıtlarken,“Ücretlerle kazanmaya ve rekabet etmeye çalışmak gibi bir amacımız yok. En güvenilir borsa olmaya çalışıyoruz. “ sözlerini kullandı.

Kazanç raporları hakkında açıklama yaparken, Coinbase CFO’su Haas, şirkete ait net gelirin %12 ile %15’lik bandını reklama harcama niyetlerinin olduğunu belirtti. Haas aynı zamanda şirketin küresel arenada istenilenden daha yavaş ilerlediğini ve bunu hızlandırmaları gerektiğini düşünüyor. Bir özeleştiri gerçekleştirerek son açıklamasında yine güven toplamayı başardı.

Armstrong Düzenleme Fikirlerini Takip Ediyor!

Armstrong, kripto paradaki düzenleyici ile ilgili karışıklıklar ile ilgilenmek adına Washington’da oldukça fazla zaman geçirdiğini açıkladı. Ancak SEC’in gelecekteki potansiyel yaklaşımlarını açıklamak için net ifadeleri paylaşmadı. Yapılan son açıklamalara göre netleşen şey ise Dogecoin’in maksimum 8 hafta içinde Coinbase’de işleme gireceği oldu.

Coinbase Dogecoin Fiyatını Yükseltebilir!

dogedoin

Analistler ise konuyu değerlendirirken Coinbase etkisi olarak bilinen kavramdan söz ediyorlar. Bir kripto para Coinbase’de listelendikten sonra genel olarak kısa vadede değer kazanımına gidiyor. Analistler Dogecoin’in için koyulan 1 dolarlık hedef fiyatın Coinbase’deki listelenme ardından gelebileceğini açıklıyorlar.

Dogecoin yatırımcılarının ise 1 dolarlık hedef fiyatın oluşmasına dair umutları bu haber ardından yükseldi. Elon Musk’ın tüm desteklerine rağmen 1 dolarlık fiyatın gündeme gelmemesi ardından bir hayal kırıklığının oluştuğu biliniyordu.