• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Chainlink İçin Yeni Bir Düşüş mü Gelecek! LINK 25 Dolara Sıkıştı!

Chainlink İçin Yeni Bir Düşüş mü Gelecek! LINK 25 Dolara Sıkıştı!

Chainlink coin fiyatı 24 saatlik sürede 24.92 dolar ile 25.92 dolar arasında işlem gördü. Günlük işlem hacminde %11 düşüşü bugün gündeme taşıyan LINK Coin, yatırımcıların yakın takibi içine giriş yaptı. Coin Market Cap verilene göre önde gelen 20 kripto para arasında 16. sırada yer aldı.

Analistler bugün 4 saatlik Chainlink fiyat analizi gerçekleştirdiler. Bu analize göre, LINK coin 25 dolar noktası çevresinde dalgalanarak, yukarı-aşağı işlem gördü. LINK Coin son birkaç haftadır 30 dolara yükseliş yaparak iyi bir tırmanışı sergilemişti. LINK Coin 13 dolardan tırmanışına başlayıp, %160 değer kazanımını tabloya taşımıştı. Ancak tam bu noktada konsolidasyon ile karşılaşan LINK/USD paritesi özellikle hafta sonu yaşadığı düşüş ardından 23.50 dolardan destek bulabilmişti.

LINK Coin %3 Üzeri Değer Kaybetti!

alt coin

LINK ilerleyen sürede düşüş hareketini kırarak 25 dolara tutunmaya çalıştı. 30 Ağustos’ta saat 10:43 olduğunda ise 25.02 dolarlık fiyat tabloya geldi. 24 saatlik süre bazında hala 25 dolar noktasının etrafında gezinen LINK Coin bu bantta sıkıştı.

Bant aralığında yaptığı hareketler ardından %3.20 oranında değer kaybını tabloya aldı. Analistlere göre, LINK 25 dolarlık direncin üzerinden kalmaya devam edebilirse ve 25.22 dolarlık alan kırabilirse, 28 dolara hareket etme olasılığı yükselebilir. 28 dolarlık değerin grafiğe gelmesi halinde 30 dolara çıkış görülebileceği savunuldu.

Analistlerden LINK Coin Yükselişine Yönelik Şartlar

Analistler LINK Coin için oluşan direnç noktalarının kırılması halinde 30 dolara yükseliş olabileceğini açıkladılar. Ancak bu dirençlerin kırılamaması halinde ise değer kaybı güç kazanabilir. Analistler, kripto para piyasasında genel bir düşüşün olması halinde LINK COin için mevcut bölgede yeni bir dip oluşabileceğinin de altını çizdiler.

Analist Cowen’den LINK Coin Tahmini

alt coin

Ünlü analist Benjamin Cowen, LINK Coin’in geçtiğimiz haftalardaki zorlu trade ortamını göz önüne aldığında kısa vadede coin’in yeni yörüngesini tahmin etmenin zorlaştığını açıkladı. Ancak LINK Coin’in özellikle orta vadede değer kazanımı için hareket edebileceğini tahmin ediyor. Orta vade ardından bir tepe fiyat gelebileceğini savundu.

LINK Coin’in önceki günde kapanışı 22.95 dolar seviyesindeydi. LINK Coin bugüne ise düşüle başladı ve 22.76 dolara kadar sabah saatlerinde geriledi. Saat 10:50 olduğunda ise 25.02 dolarlık fiyat ile önceden işlem gördüğü bant aralığına dönüş yaptı.