• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Çarpıcı Gelişme: Türk BTC Borsasına Yeni Altcoin Giriyor!

Çarpıcı Gelişme: Türk BTC Borsasına Yeni Altcoin Giriyor!

Bildiğimiz gibi Bitcoin borsalarına yeni altcoinlerin giriş yapması oldukça önemli bir olay olarak görülüyor. Yeni altcoinlerin borsalarda listelenmesi yatırımcılar için alternatiflerin armasını sağlıyor.

Kripto para borsaları arasında yer alan BtcTurk ise bugün PRO’da yeni bir altcoin’e yer vereceğini açıkladı. Türk kripto para borsasından gelen açıklamaya göre, yeni listelenecek olan altcoin Filecoin ve 18 Haziran saat 15:00 olduğunda işleme açılacak. BtcTurk PRO ortalama 200 milyon TL’lik hacmiyle Türkiye’nin önde gelen kripto borsalarından biridir. Daha önce ise popüler altcoinlerden Avalanche’yi işlem listesine eklemişti. Bu kez yatırımcılar Filecoin ile işlem yapabilecekler.

Türk Borsasına Girecek Filecoin Ne İşe Yarıyor?

bitcoin ve ethereum piyasa

Borsada listelenecek olan altcoin Filecoin, dosyaları depolamakta kullanılabilen ve projesi kapsamında yatırımcılara ödüller sunan bir kripto para olarak biliniyor. Merkezi olmayan bir dosya depolama ağının yerel kripto para birimi olarak çalışıyor. Bu projede kullanıcılar, depolama madencileri olarak farklı ödüllerden yararlanabiliyorlar.

Diğer yandan geniş bir alanda bulut hizmeti alır gibi dosya depolamak isteyenler ise diğer kullanıcılarda Filecoin ödemesi ile alanları kiralayabiliyorlar. Dağıtık bir doğaya sahip olan Filecoin, eşler arası dosya depolama ve alma işlemlerini mümkün kılıyor. Bu yüzden Türk kripto borsasına girişi ile birlikte daha çok kurumsal yatırımcılardan ilgi görmesi bekleniyor.

Filecoin Kime Hitap Ediyor?

Filecoin, diğer merkezi olmayan platformlar içinde bir depolama hizmetinden yararlanma imkanını sunabiliyor. Çin topluluğu tarafından uzun süredir kullanılan Filecoin, cazip yatırım fırsatlarını arayanlara hitap eden bir altcoin olarak tanımlanıyor.

Altcoinlerin işlem hacmi geniş yeni borsalarda listelenmeleri ise değer kazanımlarına yönelik olumlu bir etki yapıyor. Analistler Filecoin’in yeni bir borsaya giriş yapması ile yeni yatırımcı ağından alım taleplerini karşılayabileceğini bu kapsamda fiyatının ilerleyen süreçte yükseltebileceğini açıklıyorlar. Yatırımcıları yakın bir fiyat takibine davet ettiler.

Filecoin Fiyatında Son Durum Ne?

bitcoin fiyat

Türk Bitcoin borsasına yeni giriş yapacak Filecoin’in piyasa verilerine baktığımızda ise şuan için olumlu bir tablo söz konusu değil. 17 Haziran 2021’de saatler 10:56’yı gösterirken Filecoin fiyatı 70.82 dolar seviyesinden ve %1.39 oranında değer kaybında.

Ancak bu altcoin’in fiyatı diğer birçok altcoin’e göre çıta açısından daha yüksek. Seri alım-satım üzerinden kar elde etmek amacıyla tercih edilebilir bir yapısı bulunuyor. Filecoin’in geride kalan son 24 saat içinde kayda aldığı en yüksek fiyat ise 72.31 dolar seviyesinde.