• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Cardanoya Yatırımcı Desteği! Analistler Onun Çarpıcı Yanlarına Değindiler!

Cardanoya Yatırımcı Desteği! Analistler Onun Çarpıcı Yanlarına Değindiler!

Cardano değer kaybı oranını tabloya alsa da 1 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip. Cardano 1 dolar ile 1.20 dolar seviyesi arasında destekleri alırken, yatırımcıları ise bu desteği sürdürmek için mücadele verme çabası içindeler.

Cardano’nun güçlü topluluğu projenin geliştirme yönünde bazı adımlarda geri kalmasına rağmen onu desteklemeye devam ediyorlar. 2017 yılında piyasaya çıkış yapan Cardano projesi o günden beri fiyat dalgalanmalarını öne aldı. 2021 sene başında ise tarihi bir koşuya şahit olan ADA Token, tüm zamanların rekoru olan 1.18 dolarlık düzeyi geçmeyi başarmıştı. Cardano içinde bulunduğumuz dönemde ise fiyat dalgalanmaları ile birlikte kısa vadeli geri çekilişler yaşıyor. Nisan ayında %70 oranında değer kaybetse de, piyasanın 9. En büyük kripto parası Polkadot’un %73 oranındaki düşüşü yanında daha iyi performansla öne çıktı.

Cardano Mayıs’ı Yüksek Darbe Almadan Atlattı!

btc nedir

Uzmanlar ADA Token’ın 2021 Mayıs’ında piyasadaki diğer kripto paralar ile değer kaybı içine girdiğini vurguladılar. Ancak o bu düşüşünde daha önce tabloya aldı zirve fiyatı ise destek bölgesi olarak belirlemişti. Bu yüzden Cardano fiyatı, 17 Mayıs tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.47 doların sadece %48 altında yer aldı. Bu durum yatırımcı güveninde kazanılmasına sebep oldu. Cardano şu sıralar ise 1 ila 1.29 dolar arasında dalgalanmaları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Cardano Hangi Yönleri İle Rağbet Görüyor?

Uzmanlar piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un hedge’si olarak görülen kripto para biriminin ise Cardano olduğunu belirtiyorlar. Daha doğrusu ADA yatırıcılarının bu mantık üzerinden ilerlediklerini açıklıyorlar. Ek olarak ETH ve Cardano fiyat hareketleri karşılaştırıldığında benzer detaylar ortaya çıkıyor. Her iki kripto paranın da 2021 senesi Mayıs ayı ortasında değerlendikleri, Mart ve Şubatta ise belirli seviyeyi korumak için dönüşler yaptıkları görülüyor. Uzman analistler Cardano’nun pek çok yönü ile yatırımcısı gözünde güç kazandığını açıklıyorlar.

Analistlere göre, Cardano’nun stake edilebilir olması ona olan talebi yükseltiyor. Aynı zamanda Cardano projesinin sunmuş olduğu %4 ve %6 APY seviyesi ise cazip ediciliğini yükseltiyor. Uzmanlar, 5 günde bir yatırımcıların alabildikleri ödüllerin de altını çiziyorlar. Pos konsensüs’ü benimseyen diğer kripto para projelerine göre, ADA anlaşılması oldukça anlaşılır ve basit bir yapıyı yatırımcılarına sunarak öne geçiyor. Uzmanlar ADA’ya erişimin son derece rahat olduğunu, Coinbase, Kraken, Binance borsalarında tek tık ile staking’in mümkün hale geldiğini açıklıyorlar.

Cardona Fiyatında Gelişmeler

cordano piyasa

Uzmanlar hisse alımında kendi doğrulayıcıları üzerinden işlemi tercih edenlerin inceledikleri ilk adresin Cardano olduğunu belirttiler. Çünkü Cardano donanım gereksinimlerini düşürerek, sadece 4 GB RAM ve 24GB bellek ile işlem yapmayı mümkün kılıyor. ADA Bu sabah %3.29 değer kaybı ile 1.28 sularında hareket etse de 1 dolar ve 1.20 dolarlık destek alanın üzerinde işlem görüyor.