• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Cardano’da (ADA) Düşüşler Sonlanacak Mı?

Cardano’da (ADA) Düşüşler Sonlanacak Mı?

Volatiltenin şiddetini arttırarak seyrettiği son dönemlerde piyasada Bitcoin (BTC) öncülüğünde sert fiyat hareketleri görülmeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, Kasım ayı kapanışında gelen sert yükselişlerle birlikte 59 bin dolar seviyesine kadar yükselmişti. BTC’de gelen bu yükseliş ile birlikte altcoin piyasası da genel tabloda yükselişe geçmiş ve piyasada toparlanmalar başlamıştı. Ancak daha sonra BTC’de 3 bin dolarlık hızlı bir kayıp yaşandı ve bu durum, gecikmeli de olsa genel olarak altcoin piyasasına da yansıdı. BTC ile birlikte düşüş eğiliminde kalan altcoinler arasında son dönemlerde dikkat çeken Cardano (ADA) da kritik fiyat seviyelerinde mücadele vermeye devam ediyor.

Cardano İçin Gelecek Beklentileri

cardano nedir

Cardano yatırımcıları, ADA’nın ihtiyacı olan fırsatı yakalayıp yakalayamayacağını merak ediyor. Zira ADA için arkasındaki topluluk, geliştirici ekip ve yatırımcılar Cardano ağına gelen güncellemeler sonrasında oldukça umutlu. Bu güncellemeler sonrası akıllı sözleşmelerin geldiği Cardano ağında iyileştirmelerin devam edeceğini söyleyen Cardano kurucusu Charles Hoskinson da ADA işin 2022’de işlerin çok daha iyi olacağını düşünüyor. Ancak güncel tabloda ADA için sıkıntılı dönemlerin henüz aşılamadığı görülüyor.

ADA Son 1 Haftada Yaklaşık Yüzde 6 Değer Kaybetti

Yaklaşık 3 gündür ADA 1,55 dolar seviyesi ile 1,63 dolar seviyesi arasında gidip geliyordu. Bu bölgede düşüş eğilimine yakın biçimde konsolidasyon yaşayan ADA, birçok altcoin bu süreçte yaklaşık %3 seviyelerinde değer artışı yaşarken oldukça sınırlı değer artışları ile karşılaştı. Son 1 haftalık süreçte ise ADA yaklaşık %6 oranında değer kaybı ile karşılaştı. ADA fiyatında gelen hareketlilikler ile birlikte yatırımcılar uzman yorumlarına odaklandı.

Analistler ADA İçin Ne Düşünüyor?

cardano projesi

Analistlere göre ADA kanadında marjin işlemlerle ilgilenen yatırımcılar son dönemlerde daha yoğun bir şekilde düşüşlere oynamaya başladı. Yani analistler, piyasada marjinler tarafındaki genel beklentinin, fiyatın daha da düşük bölgeye gidebileceği yönünde olduğunu ifade ediyor. Öte yandan analistler, tavsiye edilen long pozisyonların boyutunun da short pozisyonları geride bıraktığını ifade ediyor. Analistlerin tahmin ve yorumları, ADA yatırımcılarında görülen toplu düşüş hissine de bir açıklı getiriyor. Birçok analist, bu noktada ADA’nın düşüş ihtimalinin daha ağır bastığını belirtiyor.