• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Cardano ve Solana El Ele Düşüş Eğiliminde

btc nedir

Kripto para piyasaları, Ekim ayında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketliliklerine uyum sağlayarak benzer grafikler ortaya koydu ve koymaya da devam ediyor. Ancak yeni haftada altcoin piyasasının, Bitcoin’den nispeten ayrık hareket ettikleri görülüyor. Bu süreçte Bitcoin, önce 57 bin dolar seviyesinde fiyat mücadelesi verdi ve ardından hafif bir geri çekilme ile yeniden 56 bin dolar bölgesinde fiyatlanmaya başladı. Bir konsolidasyon evresinde olan BTC ile birlikte benzer hareketler ortaya koyan altcoinlerin ise yeni günde düşüş sinyalleri verdikleri görülüyor. Altcoin piyasasında genel bir düşüş trendi gözlemlenirken, analistler Cardano (ADA) ve Solana’ya (SOL) odaklanmış durumda. ADA ve SOL’da fiyat hareketlilikleri ve güncel durumlar ne?

ADA ve SOL Ne Durumda?

cardano nedir

Bitcoin yeni haftaya güçlü bir giriş yaptı ve 57 bin dolar seviyesinin üzerini gördü. Piyasadaki birçok uzman ve analist, Bitcoin’in tüm zamanların zirvesi olan 64 bin 890 dolar seviyesini geçebileceğini ifade ediyor. Zira piyasadaki 4. çeyrek beklentilerinde BTC’nin yeni rekorlara ulaşacağı öngörüleri yoğunlaşmaya başladı. Öte yandan altcoin piyasasında ise birçok kripto para biriminin düşüşler yaşamaya devam ettiği görülüyor. Önde gelen altcoinler arasında Cardano yazım sırasında 2,09 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 67,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 5. kripto para konumunda bulunuyor. Diğer yandan Solana ise yazım sırasında 141,62 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 43 milyar dolarlık piyasa değeri ile listede 7. sırada yer alıyor.

Cardano’da (ADA) Kritik Bölgeler

En büyük 5. kripto para birimi konumundaki Cardano, diğer birçok altcoinde devam eden yükseliş dalgasına tam anlamıyla dahil olamadı ve artışlarını sürdüremedi. ADA, bu süreçte 2,4 dolar seviyesindeki güçlü direnç bölgesini aşamadı ve haliyle merakla beklenen 2,5 dolar seviyesini de test edemedi. Bu reddedilme ile birlikte ADA, 2,1 dolar seviyesinin de altına geriledi. Analistler, ADA fiyatının 2 dolar seviyesine gerilememesi için boğaların 2,1 dolar seviyesindeki mücadelesini devam ettirmeleri gerektiğini ifade ediyor. Bu bölgede gelebilecek olası bir aşağı yönlü kırılmada analistler, 2 dolar seviyesinin güçlü bir destek noktası olabileceğini belirtiyor.

Solana’da (SOL) Kritik Bölgeler

cardano projesi

Piyasaların bir diğer popüler altcoini Solana da ADA ile benzer şekilde altcoinler genelindeki yükseliş hareketliliğini sürdürmeyen kripto paralar arasındaki yerini alıyor. SOL, Eylül ayında gördüğü en düşük seviye olan 115 dolar seviyesinden sonra hızlı toparlanarak 177 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak bu aşamadan sonra bir reddedilme ile karşılaşan SOL, gelen geri çekilmeler ile 140 dolar bandına kadar düştü. Analistler, SOL için 140 dolar seviyesinin önemli bir destek bölgesi olduğunu ifade ediyor. Bu aşamada gelebilecek olası bir aşağı yönlü kırılmada, analistler 120 dolar bölgesinin takip edileceğini ifade ediyor. Yukarı yönlü olarak ise analistler SOL’da ilk önemli direncin, 150 dolar bölgesinde olduğunu belirtiyor.