• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Cardano Kurucusundan Önemli ADA Açıklamaları

Cardano Kurucusundan Önemli ADA Açıklamaları

2021 yılı kripto para piyasalarında beklenmedik yükselişlere sahne oldu ve birçok analiste göre Bitcoin (BTC) öncülüğünde gerçekleşen bu ralli henüz bitmedi ve devam edecek. Geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan rallide birçok kripto para birimi kendi fiyat rekoruna koşarken, önde gelen altcoinler arasında daha farklı bir mücadele yaşandı ve yaşanmaya da devam ediyor. Lider altcoin Ethereum’un (ETH) rakipleri arasında gösterilen altcoinler, bu yıl elde ettikleri ciddi yükselişler ile dikkatleri çekmeyi başardı. Bu altcoinler arasında Binance Coin (BNB), XRP, Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi altcoinler bulunuyor. Toplam piyasa değeri bakımından büyük bir yarış içinde olan bu altcoinler arasındaki sıralama da yükselişlere bağlı olarak değişebiliyor.

Bu rekabet ortamında elde ettiği beklenmedik yükselişler ile zaman zaman dikkatleri çekmeyi başaran Cardano için, Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson 2016 yılında tam anlamıyla belirledikleri büyük hedeflere ulaşmak için hazırlıkların devam ettiğini dile getirdi. Charles Hoskinson, Forbes ile gerçekleştirdiği yeni röportajında, akıllı kontrat platformunun 2021 yılında çok önemli noktalara ulaşacağını öne sürdü ve bu konuda etkin rol oynamasını beklediği Cardano için son gelişmeleri aktardı. Hoskinson, sadece bir ayda Cardano’da 10 binden fazla token çıkarıldığını hatırlattı ve “Bu akıl almaz bir durum” açıklamasında bulundu.

Charles Hoskinson’un Açıklamaları

ada ceo

Forbes ile röportaj gerçekleştiren Hoskinson, yaptığı açıklamalarında “2021 yılı, son beş yılda bir araya getirdiğimiz ve hayalini kurduğumuz her şeyi açığa çıkardığımız, bir çeşit taşma yılı oldu. Bu, yönetişim yığınlarımız, akıllı kontratlar, meta veri standartlarımız, token basımları, tam merkeziyetsizlik gibi başlıkları kapsıyor. Bu konuda neredeyse tüm hedeflerimize ulaştık. Meta verileri oluşturduk, artık yerel bir token’ımız var. Sadece bir ay içinde Cardano’da 10 binden fazla token çıkarıldı ve bu akıl almaz bir durum.” sözlerine yer verdi.

Hoskinson Gelecek Dönem Planlarını Aktardı

blockchain

Öte yandan Blockchain’e akıllı kontrat özelliği kazandıracak olan Alonzo testnet’in piyasalara sürülecek olması da dahil olmak üzere, Hoskinson ilerleyen dönemlerde Cardano adına ortaya koyulan yenilikleri de dile getirdi. Hoskinson, çabalarının karşılığında almak istedikleri şeyin, en iyi ticari ürünü elde etmek olduğunu ifade etti.

Hoskinson konuya ilişkin olarak “Önümüzdeki birkaç aylık süreçte akıllı kontratlarla döneceğiz. Oradan sonra bütün yönetişim bileşenlerini açacağız. Bileşenler açıldıktan sonra, platformun ticari hale gelmesi zaten başlamış durumda olacak.” sözlerine yer verdi.