• BITCOIN/TL
  2131657,639
  % 1,04
 • ETHEREUM/TL
  115469
  % 0,09
 • RIPPLE/TL
  16.09
  % -0,12
 • BITCOIN CASH/TL
  12865.92,737
  % 1,73
 • LITECOIN/TL
  2455.77
  % 1,76
 • COSMOS HUB/TL
  227.45
  % 1,32
 • CARDANO/TL
  12.7
  % 1,07
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,90

Cardano, ETH Mücadelesinde Artış ETH’den Yana! Son Gelişmeler Neler?

Cardano, ETH Mücadelesinde Artış ETH’den Yana! Son Gelişmeler Neler?

Özellikle 2021 yılında Vilatik Buterin ve Hoskinson arasındaki gerginlik tırmanmıştı. İkili ardından bir görüşme sağlayarak birbirlerine daha farklı gözle bakmaya başladıklarını açıkladılar. Her ikisinin de ortaklık yaptıkları dönemde çok genç olduklarını ve bu yüzen bazı anlaşmazlıklar yaşadıklarını açıklamaları barış çanlarını çalmıştı.

ETH ve Cardano Sürekli Karşılaştırılıyor!

btc nedir

2021 senesi Haziran ayına gelindiğinde sosyal medya paylaşımları ve ropörtajlar üzerinden Ethereum ve Cardano ağlarının bir kez daha karşılaştırıldığı görüldü. Hoskinson açık bir ifade ile bundan 5 sene sonra Ethereum’dan daha başarılı bir Cardano projesine sahip olacaklarını belirtirken, Vilatik Buterin ise yeni EIP-1559 güncellemesi ile çok daha verimli ve deflasyonist bir ETH açığa çıkacağından söz ediyordu.

Temmuz ayında ETH ve Cardano Coin için yapılan karşılaştırılmalara bakıldığında bir kısım analistin Cardano diğer bir kısmın ise ETH yanlısı oldukları görüldü. Cardano’nun gelecekte daha başarılı olabileceğini düşünen analistler Alonzo güncellemesini işaret ettiler. Analistlere göre güncelleme ise Cardano, Ethereum’dan çok daha hızlı işlem imkanı sunun sözleşmelere sahip olacağından avantajlı konumda yer alıyor.

Analistlere Göre ETH Gas Ücreti Bir Problem Değil!

Ethereum’un gücünün yıkılamayacağını düşünen analistler hem EIP-1559 güncellemesine hem de Ethereum ile işlem yapan kurumsal şirket sayısının yüksekliğine dikkat çekiyorlar. Analistlere göre ETH işlem ücretleri bir sorun değil, çünkü Ethereum ağında yer alan şirketler zaten sermaye açısından oldukça iyi durumda olan markalar. Diğer yandan 4 Ağustostaki güncelleme ile ETH’nin çok daha deflasyonist olabileceğini belirttiler.

ETH ve Cardano Fiyat Karılaştırması!

ETH ve Cardano arasında gündeme sürekli gelen karşılaştırmalar devam ederken iki farklı kripto para biriminin bugünkü performanslarında ise Cardano bir adım önde yer aldı. 10 Temmuzda saatler 12:53’ü gösterdiğinden Cardano %1.05 oranında değer kazanımını tabloya alırken, ETH %0.85 oranında artış yaptı. Ancak fiyat çıtası açısından inceleme yapıldığında ise Ethereum’un hala Cardanoya karşı üstünlüğünü korumaya devam ediyor. ETH’nin 2.122 dolarlık fiyat, Cardano Coin’in 1.34 dolarlık fiyatı yanında devasa bir değer.

Cardano’nun ETH’yi Geçme Fikri Gerçekçi mi?

cordano piyasa

Bu fiyatlara bakıldığında 5 sene sonra Cardano fiyatının ETH fiyatını aşabileceğini savunan analistlerin tahminleri pekte gerçekçi gelmemek ile birlikte, aynı süre bazında ETH’nin fiyat açısından gelişmeye devam edebileceği düşünülerek, ETH liderliğinin bu rekabette devam edebileceği hissediliyor. ETH ve Cardano Coin arasındaki fiyat farklı ortalama 2.120,66 dolarlık fiyata denk geliyor.