• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Buterin’den Öneri: DOGE ve Ethereum Arasında Köprü!

Buterin’den Öneri: DOGE ve Ethereum Arasında Köprü!

Ethereum kurucularından Buterin, DOGE Coin’den söz etti ve yeni önerisi ile kripto para takipçilerinin dikkatini çekti. Vilatik Buterin, Dogecoin ile Ethereum arasında bir köprü kurma önerisini yaptı.

Tesla CEO’su olarak tanınan Elon Musk son dönemlerde kripto para takipçileri tarafından adı sık duyulan biri haline geldi. Musk nerdeyse, her hafta yeni bir paylaşım ile piyasaya ilişkin yorumlar yapıyordu. Son bir Tweet ile BTC’yi bir Linkin Park şarkısını kullanarak espri unsuru haline getirdi. Bazı analist kesimlerinin yorumlarına göre bu, o gün bir kez daha BTC yükseliş başlangıcını sekteye uğrattı. DOGE’nin kripto para piyasasındaki ana varlıklardan biri olmasını önleyen teknik yanlara değinen Buterin, kısa süre önce gittiği podcast‘inde Dogecoin hakkında konuştu.

Buterin DOGE’nin Sorunlarını Açıkladı

ethereum nedir

Dogecoin’den söz eden ve bir öneride bulunan Buterin,“DOGE için görülen zorluk temel olarak ölçeklendirme ile ilgili limitler. Bu alanda belirli tavizler veriliyor. Eğer başka hiç şey yapmadan parametreleri yükseltmeyi seçerseniz, bireylerin blockchain üzerindeki verileri onaylamaları güçleşir. Bu kapsamda ise zincir daha çok merkezi bir hale gelir. Ele geçirme girişimlerine karşı savunmasız bırakılır.“ dedi.

Buterin, Elon Musk’a Yanıt Verdi!

Vilatik Buterin’e göre DOGE Coin projesinden iyileştirilmeye ihtiyacı olan pek çok alan var. Elon Musk ise daha önce bir paylaşım ile Buterin’in DOGE’den korktuğunu ifade etmişti. Buterin bu kez paylaşıma yanıt vermeyi seçerek,“DOGE’den kesinlikle korkmuyorum. Hatta Dogecoin’i seviyorum. Ethereum’un köpekli coinlere karşı olduğunu kesinlikle belirtmedim.“ dedi.

Buterin Dogecoin’e Yakın Mesafede!

Buterin aynı Dogecoin’in teknolojiye ayak uydurması halinde kendi zincirlerinde binlerce işlemi zorlanmadan yapabileceğini belirtti. Başka bir alternatiften söz eden Buterin,“Eğer Doge ve Ethereum arasında güvenli bir köprü meydana getirilirse, bu muhteşem bir proje olur. Ölçeklendirme ile ilgili adımları da attıktan sonra Dogecoin üzerinden çok düşük işlem ücretli ve yüksek hızlı işlem yapılabilir. Bu gayet iyi olurdu.“ ifadelerini kullandı.

Günümüzde iki kripto para projesi arasında böyle bir çalışma gerçekleştirilmiş değil. Ancak daha önce farklı kripto para projeleri için zincirler arası etkileşimler yapılmıştı. Birkaç kez ise birleşin madencilik alanında çalışmalara yürütülmüştü. Bu yüzden uzmanlar Buterin’in bu açıklamaları ardından bir yanıt DOGE tarafından gelirse, yeni bir projenin yapılabileceğini açıklıyorlar.

DOGE ve ETH’de Son Durum

doge coin nedir

Yeni gelişmelere sahne olan Dogecoin 7 Haziranda %0.65’lik değer kazanımını saatle 09:44’ü gösterirken kayda aldı. Bu kapsamda fiyatını 0.3729 dolar seviyesine getirdi. Aynı dakikalarda Ethereum ise 2.774 dolarlık fiyatıyla, %4.31 değer kazanımı içinde yer aldı.