• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Buterin Blog Yazısına Musk’dan Yanıt: Buterin Dogecoin’den Korkuyor!

Buterin Blog Yazısına Musk’dan Yanıt: Buterin Dogecoin’den Korkuyor!

Elon Musk yeni açıklamaları ile yine kripto dünyası gündemine girdi. Bu kez Ethereum kurucusu Vilatik Buterin’i doğrudan hedef alarak paylaşım yaptı. Bu sürece gelmeden önce her şey ölçeklendirilebilirlik probleminin konu alınması ile başladı.

Elon Musk Bitcoin’i ilk olarak madencilik işlemlerinde harcanan enerji miktarının çok yüksel olduğunu belirterek eleştirmişti. Ardından Dogecoin ve Bitcoin’i karşılaştırmaya karar verdi. Tweet ile Dogecoin ve Bitcoin arasındaki avantaj farklarını ele aldı. Madde madde DOGE Coin’in neden daha avantajlı olduğunu anlatan Elon Musk, Bitcoin yatırımcılarının yakın takibine girdi.

Elon Musk DOGE ve BTC’yi Karşılaştırdı!

bitcoin aciklamasi

Elon Musk paylaşımlarında, ilk madde olarak DOGE’nin altyapı bakımından Bitcoin’den daha başarılı olduğunu ifade etti. İkinci madde ile Bitcoin işlem hızının DOGE işlem hızından geride kaldığını savundu. Devam eden maddelerde, Dogecoin işlem ücretinin BTC işlem ücretlerinden daha düşük olduğunu açıkladı.

Musk: Sadece Zenginler BTC Alabiliyor!

Elon Musk paylaşımında, sadece zenginlerin artık Bitcoin alabildiğini ancak Dogecoin’in orta halli yatırımcılar tarafında da alınabildiğini vurguladı. Diğer yandan, Dogecoin gelişimine bakıldığında blok oluşum hızının 10 kat yükseldiğini, işlem ücretlerinin ise 100 kat düştüğünü gördüklerini belirtti.

Bitcoin’in ise bu gelişmelere tam anlamı ile ayak uyduramadığını savunuyor. Bitcoin’in çevreye verdiği zararların ise Dogecoin’den fazla olduğunu paylaşımlarında belirtti. Diğer kripto para birimlerinde de ölçeklendirilebilirlik sorunlarının var olduğuna dikkat çekti.

Buterin Blog Yazısında Musk’a Yanıt Verdi

Elon Musk’ın eleştiri yüklü tweet’i ardından Ethereum kurucusu Vilatik Buterin,“Blockchain ölçeklendirilebilirliğinin sınırlar ve neden blok boyutu 10 kat yükseltilemez.“ konulu bir yazı paylaştı. Elon Musk’ı hedef alan bu yazıda onu ti’ye almak için bazı ifadelere yer verilmişti.

Vilatik Buterin blog yazısında, Elon Musk’ın blok boyutu yükseltme önerilerini ti’ye alarak,“ Blok boyutunu yükselterek ölçeklendirme sorununu çözemezsin.“ ifadesini kullandı. Buterin Blog yazısı kapsamında “Aşırı merkezileşmeye sebep olmadan ve bir Blockchain’e ait temel özelliklerden ödün vermeden ölçeklendirilebilirlik sorunu aşmak zor. Hacimde keskin bir artış yapmadan bunu yapmak zordur.“ ifadelerini kullandı.

Buterin Merkeziyetsizliği Savundu!

bitcoin

Musk’ın paylaşımları ardından blog yazısı yayınlana Buterin, içerikte “Bir blok zincirinin merkezi olmayan yapıya getirilmesi için normal kullanıcıların bir node’u çalıştırabilmesi ve nod’ları çalıştırmanın ortak bir etkinlik olduğunun topluluk kültürüne yansıması çok önemlidir.“ ifadelerini kullandı.

Buterin’in blog yazısına ise Elon Musk’tan yanıt geldi. Elon Musk ilk defa direkt olarak Buterin’i hedef alıp, Buterin’in DOGE Coin’den ve onun ETH yerine geçmesinden korktuğunu belirtti.