• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Burger King’den DOGE COİN’e Yönelik Yeni Bir Adım!

Burger King’den DOGE COİN’e Yönelik Yeni Bir Adım!

Burger King Brezilya, Dogpper adlı menü için Dogecoin ile ödeme kabul ediyor. Dogpper, evcil hayvanlar için özel yenilebilir köpek menüsü olarak biliniyor.

Fast Food zincirinin ünlü burgeri Whopper’atfedilen bir kelime şakası ile oluşturulan Dogpper menüsü artık Dogecoin ödeme kabulü ile satışa çıkacak. Köpek menüsü Latin Amerika için yeni bir haber değil. Burger King müşterilerinin yemek yerken, sevimli dostlarının da yiyebileceği bir şeyler sunmayı istedi ve 2019 Arjantin’de köpek menüsünü piyasaya sürdü. Menü artık Dogecoin ile satın alınabiliyor.

Köpek Menülerinde DOGE Ödemesi Geçiyor!

bitcoin fiyatlari

Köpek menülerinden herhangi birini satın alabilmek için müşterinin 3 Dogecoin ödemesi gerekiyor. Burger King Brazil’in kripto para cüzdanlarına aktarılan 3 Dogecoin karşılığında menüyü edinmek mümkün hale geliyor. Ancak köpek menüleri fiziki paralarla da satın alınabilir konumda.

İsmini ünlü bit internet karakterinden alan DOGE, daha kolay erişilebilir ve dost canlısı yanları ile daha fazla ön plana çıkabilir bir kripto para olarak tasarlandı. Bu sayede Bitcoin’in ve Ethereum’un karmaşıklığından kaçmak isteyenlerin DOGE’ye yönelebilecekleri düşünüldü. Dogecoin şimdilerde ise pek çok alanda ödeme aracı olarak kullanılmaya başlandı. Ona en çok destek veren isimler arasında ise Elon Musk yer alıyor.

Dogecoin Bahşiş İşinde Önde!

Bu kez Burger King’de Dogecoin furyasına katılım sağladı. Köpek maması veya başka bir köpek menüsü için başka bir kripto para ile ödemeyi kabul etmeyeceklerini açıklayan Burger King markası, herkesi şaşırttı. Dogecoin piyasa açısından değerlendirildiğinde en aktif ve büyük topluluklardan birine sahip.

Bahşiş hizmetleri için yaygın şekilde kullanılan Dogecoin, çeşitli projeleri finanse etmek için de tercih edilmeye başlandı. Bahşiş olarak kullanılması halinde kullanıcılar tanınması gerektiğini düşündükleri kullanıcılara katkı sağlayabiliyorlar. Bunun ise etkili sonuçları doğurduğunu ifade ediliyor. DOGE, diğer kripto paralardan farklı niteliklere sahip. Onu diğerlerinden ayıran en temel nitelik ise herhangi bir arz sınırlamasına sahip olmaması şeklinde tanımlanıyor. Bitcoin ve benzeri olan kripto para birimleri sınıra ulaştıkların madenciliğine devam etmek mümkün olmayacakken, DOGE için bu tip bir zorunluluk bulunmuyor. Bu sebeple Dogecoin uzun vadeli işlemler açısından da yararlı görülüyor.

Dogecoin Fiyatında Artış!

kripto para nereden alinir

Dogecoin için yeni bir yol açılırken fiyatı ise %4.29 oranında değerlendi. Bugün saatler 13:26 olduğunda Dogecoin 0.2113 dolar seviyesine çıkış yaptı. Dogecoin son 24 saat içinde en yüksek 0.21 dolar seviyesinden işlem gördü.

Bu süre zarfındaki en düşük fiyat değeri ise 0.19 dolar oldu. Dogecoin son 7 günlük sürede en yüksek 0.2328 dolar seviyesinden işleme girdi. Aynı sürede en düşük 0.1835 dolar seviyesinden işlem deydi. DOGE için 90 günlük grafiğe bakıldığında kayda geçen en yüksek performanslı fiyat ise 0.73 dolar olarak görüldü.