• BITCOIN/TL
  2179168,313
  % 0,67
 • ETHEREUM/TL
  117510
  % 0,75
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % 0,46
 • BITCOIN CASH/TL
  14007.79,113
  % -0,71
 • LITECOIN/TL
  2578.85
  % 0,14
 • COSMOS HUB/TL
  235.04
  % 0,54
 • CARDANO/TL
  13.57
  % 0,65
 • TETHER/TL
  32.72
  % 0,02

Bu Altcoin Şirketi Dev Borsalarda Listelenme Projesiyle Gündemde!

Bu Altcoin Şirketi Dev Borsalarda Listelenme Projesiyle Gündemde!

Blockchain yazılım şirketi olan Block.one, Bullish birimini, 12 milyar değerinde bir SPAC sözleşmesiyle New York SE’de listelemeyi hedeflediğini açıkladı. Bu yeni gelişme ardından firma tarafından oluşturulan altcoin projesi, piyasadan olumlu yönde tepkiyi aldı ve %15 değerlendi.

Bullish, EOS’dan İlham Aldı!

Bullish borsasi

2021 senesi içinde halka açılması planlanan Bullish, geliştiricisi olan EOS projesinden ilham alıyor. Yeni adım atılan kripto para borsası, satın alım firması SPAC, Far Peak Acquisition Corp ile birleşerek ilk işlemlerini almaya başlayacak. Gündeme sunulan belirli raporlara göre, listelenme alanında Bullish’in değerinin 12 milyar dolara çıkabileceği belirtildi. Diğer yandan, Bullish ve Far Peak arasındaki sözleşmeye göre, ortalama 9 milyar dolarlık geçici bir öz sermaye değeri de bulunuyor.

Bullish Güçlü Yatırımcılardan Destek Gördü!

Bullish kripto para borsası şuanda sadece Blok.one’un değil, kripto para dünyasında yatırımı tercih eden etkili iş liderlerinin de desteğin alıyor. Destekçiler arasında milyarder girişimcilerden Pate Thiel, ünlü fon yöneticisi Alan Howard, ABD hedge fon yöneticisi Louis Bacon ve Hong Kong milyarderi olarak tanınana Richard Li bulunuyor.

Bullish, merkezi ve merkezyetsiz borsalar arasında en iyi teklifleri sunacak olan ilk borsa şeklinde tanımlanıyor. Uzmanlar tarafından, borsanın merkezi yanı ile geliştirilebilirlik, uyumluluk ve verim açısından avantajları sunduğu, merkeziyetsiz yapısı sayesinde ise DeFi gibi yinelikçi finans ürünlerini kullanma imkanı verdiği belirtiliyor. Block.one CEO’su Brendan Blumer konu hakkında bir açıklama yaparak,“Bullish’in halka açık piyasalara giriş yapması, müşterilerimiz herhangi bir düzenleyici belirsizlik veya kar paylaşımlı token ihracına yönelik yargı sınırlamaları olmaksızın, şirketimizin bir parçası halinde Bullish’te yer alabilmelerini sağlıyor.“ dedi.

Bullish Halka Açık Kripto Para Odaklı 2 Şirket Olacak!

Bullish borsasi

Blumer’in yaptığı açıklamaya göre, borsa başarılı olursa, Bullish sene başında NASDAQ’da listenmiş olan Caoinbase’den sonra halka açık ikinci kripto para odaklı firma halini alacak. Halka açılmayı hedefleyen diğer şirketlerden biri ise kripto para alım-satım imkanlarını sunan RobinHood olarak gündeme yansıdı. Diğer yandan Kraken’in yakın bir tarihte halka açılacağına dair konuşmalarda mevcut.

Blok.one’ın Bullish’e gerçekleştirdiği yatırım piyasalardan olum bir tepki aldı. Yatırım ardından Block.one şirketine 10 milyar dolar yatırım desteğinin de geldiği ifade ediliyor. Ortaklık onayı ardından EOS’a bir dönem içinde %50’ye varan kazanç sağlanabileceği açıklandı. Gündemdeki son gelişmelere bakıldığında ise EOS en yeni listelenmesi ardından %15 değer kazanımı yaptı. Üç yıl önceki ATH’sinden uzakta olsa da sene başında 10 doları geçen artış yatırımcılara ilham verdi.