• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bu 4 Altcoin 1 Haftada Değer Artışlarıyla Uzaya Çıktı!

Bu 4 Altcoin 1 Haftada Değer Artışlarıyla Uzaya Çıktı!

Kripto para piyasalarında hareketli dönemler yaşanmaya devam ediyor. Piyasadaki birçok analist ve uzman isim, yılın son çeyreğinin rallilerle geçeceğini öngörüyordu. Ekim ayı itibariyle yılın son çeyrek dönemi de başlamış oldu. Ayın ilk günlerde Bitcoin (BTC) öncülüğünde, analistlerin de işaret ettiği gibi yükseliş hareketleri de görülmeye başladı. Bu süreçte Bitcoin’in yükselişlerini takip eden birçok kripto para birimi ciddi değerler kazanmaya başlamışken, son dönemlerde asıl atağı MEM tabanlı şaka coin’lerinin yaptığı görüldü. Özellikle Shiba Coin (SHIB) fiyatında gelen değer artışları yatırımcıların dikkatini çekerken, öte yandan bazı altcoinler de %100 ve üzerinde değer artışları yaşayarak tüm dikkatleri çekmeyi başardı.

Shiba Inu (SHIB)

bitcoin fiyatlari

Son dönemlerin gözde kripto paralarından biri haline gelen SHIB, özellikle de yakaladığı ivme ile yatırımcıların gözdesi haline gelmeye başladı. Son 1 haftalık süreçte SHIB, %214 gibi muazzam bir değer artışı yaşadı. Yazım sırasında 0,00002170 dolar seviyesinde işlem gören SHIB, elde ettiği değer artışları ile virgülden sonraki bir sıfırı da silmeyi başardı. Ancak yine de SHIB 0,00002451 dolar seviyesine kadar yükselmiş olsa da tüm zamanların rekoru olan 0,000037 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başaramadı. Yine de SHIB, elde ettiği yükselişlerle piyasa değeri bakımından en büyük 20 kripto para birimi arasına adını yazdırdı.

Spell Token (SPELL)

SHIB elde ettiği değer artışları ile dikkatleri çekmeye devam ederken, altcoin piyasasında ciddi değer artışları yaşayan başka kripto paralar da yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Bu kripto paralar arasında Spell Token (SPELL), CoinGecko verilerine göre son 1 haftanın en düşük seviyesi olan 0,0032 dolar seviyesinden yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,0089 dolar seviyesine kadar çıktı. SPELL, son 1 haftalık süreçte böylece %178 oranında değer artışı yaşamış oldu. Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan Abracadabra Money’nin fayda ve yönetişim token’ı olan SPELL’in elde ettiği yükselişler, yatırımcılarına ciddi kazanç sağladı.

Secret (SCRT)

Altcoin piyasasındaki devasa değer artışları bununla da sınırlı kalmadı. SHIB ve SPELL’in ardından altcoin piyasasında elde ettiği yükselişlerle dikkatleri çekmeyi başaran bir diğer kripto para birimi de Secret (SCRT) oldu. Gizlilik odaklı bir akıllı sözleşme platformu olan Secret Network’ün yerel token’ı olan SCRT, son 1 haftalık süreçte %125 oranında değer artışı yaşayarak yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. Ancak SCRT de tıpkı SHIB gibi bu yükselişe rağmen tüm zamanların rekorunu egale edemedi. Elde ettiği değer artışları ile 4,11 dolar seviyesine kadar ulaşan SCRT’nin rekoru hala 5,38 dolar seviyesinde bulunuyor.

OMG Network

ethereum

SHIB, SPELL ve SCRT’nin ardından haftanın en çok dikkat çeken altcoinlerinden biri de elde ettiği %101 oranındaki değer artışı ile OMG Network oldu. Ethereum (ETH) için bir Katman 2 ölçeklendirme çözümü olan OMG Network, elde ettiği yükseliş ile 8,95 dolar seviyesinden 17,88 dolar seviyesine kadar yükseldi. Ancak OMG Network de 25,62 dolar olan tüm zamanların rekor seviyesine ulaşamadı.