• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bu 3 Altcoin 2021 İkinci Çeyreğinde En Çok Karı Sundu!

ethereum

CoinMetrics, kripto para birimlerine yönelik yeni bir rapor yayınladı. Platform, altcoinlerin ve Bitcoin’in performansını inceledi. Analistler, 2021 senesinin ikinci çeyreğinde en çok getiriyi sunan kripto para birimlerini konu aldılar.

Analistlere göre geride kalan yılın ikinci çeyreğinde, Ethereum için önemli bir zaman dilimiydi. ETH bu sürede %13.2 oranında değer kazanımı yaparak kapanışı gerçekleştirdi. Nisan ayını ise 1.971 dolardan açan Ethereum, piyasa çöküşü Mayıs ayında meydana gelmeden önce 11 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.155 dolara çıkış yapmıştı. Ethereum’un NFT’lere olna ilgiden dolaylı olarak yararlandığı açıklandı.

NFT Sektör Gelişimi ETH’yi Destekliyor!

nft nedir

Analistler kripto para alanının sanat bölümünde yani eşsiz NFT sektöründe genişleme olduğunu belirttiler. NFT ekosisteminin genişlemeye devam etmesi ile birlikte Ethereum fiyatlarının da dolaylı olarak artışa gittiğinden söz ediyorlar. İkinci çeyrekte aynı zamanda XRP Coin’in %23.5 oranında, Cardano Coin’in ise %15.17 oranın yükseldiğini açıklıyorlar. Uzmanların dikkat çektikleri diğer iki kripto para birimi ise MKR Coin ve SOL Coin oldu.

MKR ve SOL Coin Dikkat Çekti!

Analistler 2021 senesinin ikinci çeyreği ele alındığından MKR Coin’in %14.55 ve SOL Coin’in %76.13 yükseldiği görüldü. Ancak bu kripto paraların üçünün sağladığı getiriler ile diğerlerinin önünde yer aldıkları da belirtildi. Uzmanlar, Dogecoin ve diğer meme kripto para birimlerinin 11 Mayıs’ta zirve yaptıklarını ifade ediyorlar.

Özellikle Elon Musk’un paylaşımlarından beslenen Dogecoin fiyatının 2021 yılının ikinci çeyreği içinde patlama yaptığı belirtildi. DOGE’nin 2021 ikinci çeyreğinde %391 oranında derlendiği ve bu büyüme sayesinde ağda 1 DOGE tutan adres sayısının 3.09 milyondan 3.7 milyona artış yaptığı açıklandı.

2021’de MATIC ve ETC Performansı

matic coin nedir

Uzmanlar 2021 yılı ikinci çeyreğinde Dogecoin ardından en çok değer kazanımı yapan diğer kripto paraları ise Ethereum Classic ve MATIC Coin olarak sıraladılar. Bu iki kripto para biriminin Bitcoindeki %39 oranındaki değer kaybına rağmen, sırası ile %297 ve %227 oranında artış yaptıklarını açıkladılar. Diğer yandan Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğini eleştirme ve Çin’in madencilere yasağı koyması ardından Bitcoin’in kötü dönemler içine giriş yaptığını açıkladılar. Bu çeyrek içinde Bitcoin’in hakimiyetinin %40 seviyelere gerilediğini ve altcoinlerin sahneye çıktıklarını açıklıyorlar.

Uzmanlar 2021’nşn başından bugüne kadar altcoin performanslarında ciddi bir iyileşme olduğunun altını çizdiler. Özellikle teknolojik yanları ile öne çıkan yeni nesil altcoinlerin de yeni alım taleplerini karşıladıklarını ve pek çok yatırımcının cüzdanına girdiklerini söylediler.