• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC’deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

BTC’deki Yükseliş Altcoinleri Nasıl Etkiledi?

Kripto para piyasaları haftanın ikinci gününe nispeten yeşil grafiklerle uyandı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), uzun bir süredir düşüş eğilimindeydi ve gelen değer kayıpları ile birlikte 42 bin dolar bölgesine kadar dokunmuştu. Ardından toparlanmalar gösteren Bitcoin, bir süre 47 bin dolar ile 49 bin dolar seviyeleri arasında sıkışmış ve yukarı yönlü mücadele vermeye başladı. Bu mücadelesinde başarılı olan Bitcoin 50 bin dolar seviyesini aştı ve bununla birlikte altcoin piyasasında da yukarı yönlü hareketler kendisini göstermeye başladı. Bitcoin’in kritik bir desteği zor bir dönemde aşmayı başarması, önde gelen altcoinlerin de genel tabloda yukarı yönlü hızla hareket etmelerini sağladı.

Ethereum (ETH)

ethereum rekora kosuyor

Bitcoin’de görülen değer artışları ile birlikte hızla yükselişe geçen altcoinler arasında ilk paralel tepki yine beklendiği gibi Ethereum’dan (ETH) geldi. Ethereum, BTC ile birlikte gelen artışlarda yükselişlerini hızlandırdı ve 4 bin dolar seviyesinin altında işlem görürken, sabahın erken saatlerinde hızla bu seviyenin üzerine çıktı. Gelen yükselişlerde Ethereum 4 bin 350 dolar seviyesine kadar ulaştı. Son 24 saatlik süreçte ETH %4,7 oranında değer kazandı ve yazım sırasında 4 bin 353 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

Bitcoin fiyatında gelen yükselişlere Ethereum da paralel şekilde hareket edince önde gelen birçok altcoin de yukarı yönlü harekete geçti. Oluşan bu tabloda Binance Coin (BNB) yükselişlerden payını almayı başardı ve piyasa değeri ile en büyük 10 kripto para arasında en fazla değer artışı yaşayan altcoin oldu. Son 24 saatlik süreçte %7,3 oranında değer artışı yaşayan BNB, 588 dolar seviyesine kadar yeniden yükseldi.

Altcoinler Genelinde Yükseliş Tablosu

altcoin fiyatlari

Piyasanın en büyük kripto paralarında gelen yükselişler sonrası yukarı yönlü hareketlenen altcoinlerde de tablo genel anlamda yeşile döndü. Bu süreçte Solana (SOL) son 24 saatte gelen %2’lik değer artışı ile 197 dolar seviyesine ulaştı. Öte yandan Ripple (XRP) bu süreçte %5,4 oranda artışla 0,83 dolar seviyesine, Polkadot (DOT) %3,2 oranda artışla 28 dolar seviyesine, Dogecoin (DOGE) de %6 oranda artışla 0,17 dolar seviyesine ulaştı.