• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC Rotayı Yukarı Kırdı, Beklentiler Güncellendi

BTC Rotayı Yukarı Kırdı, Beklentiler Güncellendi

Kripto para piyasaları son iki haftada öngörülemez fiyat hareketliliklerine sahne oldu. Geçtiğimiz hafta Bitcoin (BTC), Nisan ayında kırdığı 64 bin 895 dolarlık rekora doğru tırmanırken, 64 bin dolar bandından düşüş başlattı ve 51 bin dolar seviyesine kadar geriledi. Ardından hafta içi toparlanarak yeniden 56 bin dolar seviyesine gelen Bitcoin, 23 Nisan Cuma günü tekrar sert düşüşe geçti ve 48 bin dolar seviyesinin altını gördü. Bu panik yaratan fiyat hareketlilikleri, haliyle genel tabloda kripto para piyasalarını da etkisi altına aldı ve hemen hemen bütün altcoinler sert değer kayıpları yaşadı. Yeni hafta ise Bitcoin ve kripto para piyasaları için yeşil grafiklerle olumlu başladı.

Ancak yeni haftada da Bitcoin, hafta ortasında yükselişlerini sınırladı ve 53 bin dolar seviyelerinde yatay seyre geçti. Bu fiyat tablosunda ve bu süreçte Ethereum (ETH) ise rekorunu tazeledi. Bitcoin’in yatay seyre geçmesi ve Ethereum’un rekor kırması, altcoinler için bir fırsat oluşturmuştu ancak hafta arasına girilirken, Bitcoin tekrar sazı eline almaya başladı. Yeniden yükselişe geçerek yatırımcılarını heyecanlandıran Bitcoin tekrar 58 bin doların üzerini görünce, Bitcoin’den kısa, orta ve uzun vadede beklenen fiyat hedefleri de güncellenmeye başladı. Analistler Nisan ayında 64 bin 900 dolar ile 47 bin 700 dolar arasında dalgalanan Bitcoin için, gelecek dönem fiyat yorumlarını paylaşıyor.

Balinalar 100 Bin Bitcoin Daha Aldı

bitcoin

On-chain verilerini inceleyen analistler, Nisan ayındaki sert dalgalanmalara rağmen balinaların Bitcoin almaya devam ettiğini ortaya koydu. Nisan ayında Bitcoin tüm zamanların rekorunu kırdı. Bitcoin’in rekor kırdıktan sonra fiyat düzeltmesi yaşadığı beklenen bir durumdu ancak BTC bu düzeltmeyi çok derinlemesine gerçekleştirdi. Fakat analistlerin ortaya koyduğu verilere bakıldığında, balinaların bu durumu yeni birikimler yapmak için değerlendirdiği görülüyor.

Analistler, Bitcoin fiyatında yaşanan son gelişmelerin ve balina hareketlerinin, fiyatta hala artış beklentilerinin olduğunun kanıtı olarak görülebileceğini ifade ediyor. Santiment verilerine göre, içerisinde en az 10 bin BTC bulunan balina hesapları, son birkaç hafta içinde 100 bin BTC daha satın aldı.

Ki Young Ju Balina Alımlarını Doğruladı

ki young kimdir

Ortaya koyulan verilere göre, benzer bir durum Ethereum ve Ripple (XRP) için de geçerli. Dolayısıyla Bitcoin’den yükseliş bekleyen analistler, Ethereum ve XRP’den de yükseliş bekliyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, OTC anlaşmaları yoluyla balinaların büyük işlemler yaparak BTC biriktirmeyi sürdürdüğünü doğruladı. Analistler, kurumsalların ilerleyen dönemlerdeki enflasyondan korunmak için de BTC alıyor olabileceklerini ifade ediyor.