• BITCOIN/TL
  2145730,678
  % 2,14
 • ETHEREUM/TL
  114418
  % 0,80
 • RIPPLE/TL
  19.21
  % 9,01
 • BITCOIN CASH/TL
  12883.34,508
  % -0,47
 • LITECOIN/TL
  2422.55
  % 1,78
 • COSMOS HUB/TL
  217.56
  % 3,31
 • CARDANO/TL
  14.55
  % 0,83
 • TETHER/TL
  33.04
  % 0,07

BTC Rekora Koşuyor! ETH, ADA ve BNB Ne Durumda?

BTC Rekora Koşuyor! ETH, ADA ve BNB Ne Durumda?

Kripto para piyasalarında, tüm gözler lider kripto para birimi Bitcoin’e (BtC) çevrilmiş durumda. Yatırımcılar, analistler ve uzmanlar, Bitcoin’in yeni bir fiyat rekoru kırıp kırmayacağını merakla bekliyor. Ekim ayında elde ettiği hızlı yükselişlerle geçtiğimiz hafta kendisini 60 bin dolar seviyesinin üzerine atan Bitcoin için ATH bölgesi merakla beklenmeye başladı. Nisan ayında 64 bin 890 dolar seviyesine kadar yükselen ve ardından büyük bir geri çekilme yaşayan Bitcoin, son 6 ayın rekorunu kırarak bir kez daha 64 bin dolar seviyesini gördü. BTC, tüm zamanların rekorunu yeniden belirlemek için fiyat mücadelesi vermeye devam ederken, altcoin piyasasında da hareketlilikler kendisini göstermeye devam ediyor.

Bitcoin (BTC)

btc rekor

Yazım sırasında Bitcoin 63 bin 985 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC, Nisan ayında durgun bir seyirdeyken, ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, dev teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq borsasında listelenince hızlı bir artış yakalamıştı. Coinbase’in listelenme haberi ile birlikte 14 Nisan 2021’de 64 bin 890 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kıran BTC için geçtiğimiz hafta Cuma günü çok önemli bir gelişme daha yaşandı. Bu kez de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) uzun süredir beklenen Bitcoin ETF’ine onay verdi. ETF onaylaması ile birlikte BTC fiyatı yeniden yükselişe geçti ve şimdilerde Bitcoin, yeni rekor seviyesi için bir mücadele veriyor.

Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA)

ProShares Bitcoin Strategy ETF, NYSE’de büyük yankı uyandırarak işlem görmeye başladı ve BTC’nin bu gelişmeye tepkisi de oldukça pozitif oldu. BTC, son 24 saatlik süreçte CoinMarketCap verilerine göre %2,5 oranında değer artışı yaşadı. Altcoinler piyasasında da durum, benzer etkiler gösterdi. Lider altcoin Ethereum (ETH), BTC’ye paralel olarak yakaladığı değer artışlarıyla son 24 saatte %1,2 oranında değer artışı yaşadı. Bununla birlikte bir kez daha 3 bin 860 dolar seviyesinin üzerine çıkan ETH, 4 bin dolar seviyesine ulaşmak için mücadele vermeye devam ediyor.  Öte yandan Cardano (ADA) ise hafta boyunca yaşadığı düşüş performansını son 24 saatte de sürdürerek %1,07 oranında değer kaybı yaşadı.

Binance Coin (BNB)

btc rekor

Öte yandan altcoin piyasalarında bir önemli gelişme de Binance Coin (BNB) kanadında yaşandı. Geçtiğimiz günlerde yüz milyonlarca dolarlık BNB yakma haberinin ardından yeniden yükselişe geçen BNB, bu süreçte %5 civarında bir değer artışı ile karşılaştı. Hafta içinde %5’e yakın değer artışı elde ederek yatırımcılarını sevindiren BNB, son 24 saatlik süreçte ise %1,88 oranında bir değer kaybı yaşadı. Yazım sırasında 485 dolar seviyesinde işlem gören BNB’nin, piyasadaki pozitif grafiklerden ayrışarak yeni günde düşüş yaşaması, analistlere göre onun ilerleyen günlerde olası bir ralli sonrası başlayacak bir durgunlukta yükseliş göstereceğine işaret ediyor. BNB, analistlerin işaret ettiği bu fiyat hareketliliğinin çok benzerlerini daha önce sergilemişti.