• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC, ETH ve XRP’de Son Durum Ne?

BTC, ETH ve XRP’de Son Durum Ne?

Kripto para piyasalarında Ekim ayında başlayan yukarı yönlü hareketliliğin izleri kendisini göstermeye devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Nisan ayında kırdığı 64 bin dolarlık fiyat rekoruna yeniden ulaşıp yeni bir ATH belirlemek adına 63 bin dolar seviyesi altında fiyat mücadelesi vermeye devam ederken, altcoin piyasasında da yukarı yönlü atak hazırlıkları kendisini göstermeye devam ediyor. Lider altcoin Ethereum’un (ETH), Bitcoin’e paralel fiyat hareketlilikleri, altcoin piyasasında da ektisini gösteriyor. Analistler, yukarı yönlü gelen sinyallerin eşliğinde önde gelen kripto paraları değerlendirmeye devam ediyor. Bu değerlendirmelerde bu kez Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) var. BTC, ETH ve XRP’de son durum ne?

Bitcoin (BTC)

yatirim coinleri hangileri

Bitcoin, Ekim ayında girdiği yükseliş eğilimini korumaya devam ediyor. Yeni bir ATH belirlemek adına 63 bin dolar seviyesini aşmaya çalışan BTC, bu bölgeyi de 2 kez test etti ancak henüz başarılı olamadı. Ancak yine de BTC yükseliş eğilimini korumaya devam ederken, ATH bölgesine de oldukça yakın seyrediyor. Yazım sırasında Bitcoin 62 bin 367 dolar seviyesinde işlem görüyor ve BTC son 24 saatlik süreçte %0,2 oranında bir değer artışı gördü. Analistler, Bitcoin’in önündeki 63 bin ve 65 bin dolar seviyelerindeki güçlü dirençleri geçmesi durumunda, fiyatın 72 bin dolara doğru hareket edebileceğini ifade ediyor.

Ethereum (ETH)

altcoinler yukseliyor mu

Lider altcoin Ethereum, Ekim ayında hareketlenen Bitcoin’e paralel hareket etmeye devam ediyor. Haftanın ikinci gününe düşüşle başlamış olsa da analistler Ethereum için pozitif beklentilerini korumaya devam ediyor. Zira Ethereum, son 1 haftalık süreçte de %10 civarında bir değer artışı yaşadı. Ayrıca yükseliş hareketlerini de hızlandıran Ethereum, bu yükselişlerle birlikte 4 bin dolar sınırına doğru da yaklaştı. Bu seviyede bir reddedilme ile karşılaşan Ethereum, daha sonra tekrar 3 bin 700 dolar seviyesinin altına geriledi. Ardından tekrar toparlanan Ethereum yazım sırasında 3 bin 824 dolar seviyesinde işlem görüyor. Son 24 saatte %1,1 oranında değer kaybı yaşayan ETH için analistler, üst bölgede en önemli direncin 3 bin 870 dolar seviyesi olabileceğini ifade ediyor.

Ripple (XRP)

yatirim coinleri hangileri

Bitcoin’in başlattığı yükseliş hareketliliklerine altcoin piyasasının da dahil olmasıyla birlikte kripto para piyasalarında dikkat çeken kripto paralardan biri de XRP oldu. Hafta içinde yükseliş hareketlilikleri sergileyen XRP, 1,18 dolar seviyesini yeniden görmeyi başardı. Ardından gelen hızlı düşüş ile 1,04 dolar seviyesine kadar gerileyen XRP, şimdilerde ise tekrar toparlanmaya çalışıyor. Analistler, XRP grafiğinde izlenimlerin, yukarıyı işaret ettiğini ifade ediyor. Ancak analistlere göre piyasada BTC ve ETH öncülüğünde başlayabilecek olan olası bir düşüşün de XRP’yi yeniden 1 dolar seviyesinin altına çekebileceğini ifade ediyor. Yazım sırasında XRP 1,09 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatlik süreçte XRP %0,08 oranında bir değer artışı yaşadı.