• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

BTC, ETH ve XRP Son Durum Ne, Artış Gelecek Mi?

altcoinler artiyor mu

Kripto para piyasaları, geçtiğimiz hafta lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) 67 bin dolar seviyesine kadar yükselip yeni ATH belirlemesi ile birlikte yukarı yönlü ciddi bir hareketlilik yaşadı. Hafta içinde gelen bu yukarı yönlü hareketlilik, daha sonra BTC’nin yaklaşık %10 oranında geri çekilip 60 bin dolar bandına gerilemesi ile birlikte yavaşladı. Hafta sonuna girildiğinde, piyasalar bir kez daha BTC öncülüğünde düşüş eğiliminde kaldı ve bu süreçte BTC, 60 bin dolar bandının altına sarktı. 60 bin dolar desteğinin kaybedildiği endişeleri sonrasında Bitcoin, haftaya yükselişle başladı ve yeni güne girilirken de yükseliş eğilimini korudu. Bitcoin’in fiyat hareketliliği, altcoin piyasasına da yansıdı.

Bitcoin (BTC)

btc rekor

Haftaya, hafta sonunda kaybettiği 60 bin dolar desteğini geri alarak başlayan ve ardından 63 bin dolar seviyesinin de üzerine yükselen Bitcoin ile birlikte altcoinlerde de yukarı yönlü hareketlilikler kendisini gösterdi. Bitcoin’in yeniden 64 bin dolar seviyesine doğru hareketliliği ile analistler de yeniden 67 bin dolar seviyesine odaklanmaya başladı. Analistlere göre 67 bin dolar üzerindeki olası bir kapanış, BTC’de 75 bin dolar seviyesine hızlı yükselişleri tetikleyebilir. Yazım sırasında BTC 62 bin 590 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

Lider altcoin Ethereum (ETH), geçtiğimiz haftadan bu yana Bitcoin’e paralel fiyat performansları sergilemeye devam ediyor. Bitcoin’in yükselişleri ile birlikte 4 bin 100 dolar seviyesine kadar yükselen ETH, daha sonra bu yükselişlerini yavaşlattı ancak yine de durdurmayarak 4 bin 253 dolar seviyesine kadar yükseldi. Analistler, boğaların fiyatı 4 bin 027 dolar seviyesinde tutmayı başarabilmeleri durumunda, ETH/USD paritesinde 4 bin 375 dolar seviyesinin görülebileceğini ifade ediyor. Yazım sırasında Ethereum 4 bin 208 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ripple (XRP)

xrp sec davasi

Bitcoin ve Ethereum’daki yukarı yönlü hareketlilikler ile birlikte benzer değer artışları yakalayan Ripple (XRP) de 1,16 dolar seviyesine kadar tırmandı. Piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para birimi olan XRP, Pazar günü Bitcoin’deki geri çekilmenin etkisi ile 1,05 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Analistler, XRP’nin 1,10 dolar üzerindeki olası bir kapanışının 1,24 dolar seviyesine kadar hızlı bir yükseliş tetikleyebileceğini ifade ediyor.