• BITCOIN/TL
  1894780,540
  % 1,21
 • ETHEREUM/TL
  99951
  % 0,59
 • RIPPLE/TL
  14.25
  % 1,06
 • BITCOIN CASH/TL
  10821.19,208
  % -1,01
 • LITECOIN/TL
  2130.37
  % 0,09
 • COSMOS HUB/TL
  193.64
  % 0,91
 • CARDANO/TL
  12.29
  % 2,10
 • TETHER/TL
  32.95
  % 0,69

BNB Yeni Haftaya Yeni Rekorla Başladı

BNB Yeni Haftaya Yeni Rekorla Başladı

Kripto para piyasalarında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH) gösterdikleri pozitif fiyat hareketlilikleri ile piyasalara yön vermeye devam ediyor. Bitcoin Mart ayında rekor fiyatına ulaştıktan sonra ay sonuna kadar 60 bin dolar seviyesinde mücadele vermişti ancak Mart ayında bu mücadele dalgalı fiyat hareketleri ile gerçekleşmişti. Nisan ayında ise Bitcoin nispeten daha güçlü mücadele vermeye başladı ve 60 bin dolar seviyesindeki testlerini artırdı. Bitcoin’in bu bölgede daha güçlü mücadele etmeye başlaması ile birlikte başta Ethereum olmak üzere birçok altcoin yukarı yönlü harekete geçti.

Top 10 Arasında Haftaya En İyi Girişi BNB Yaptı

binance coin nedir

Geçtiğimiz hafta piyasalarda Bitcoin gösterdiği hafif yükselişler ile Ethereum ve diğer birçok altcoini de etkilemiş ve Ethereum 2 bin dolara kadar yükselerek rekor kırmıştı. Ethereum, rekorunu hafta arasında 2 bin 200 dolar bandına kadar taşıdı. Bitcoin’in 60 bin dolar ve Ethereum’un da 2 bin 100 dolar üzerindeki konumunu korumasıyla birlikte altcoinlerin yukarı yönlü fiyatlanmalarında da artış gözlemlendi. Hafta arasındaki bu hareketlilik yeni haftaya da yansıdı. Bununla birlikte piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi konumunda bulunan Binance Coin (BNB), yeni haftaya rekor fiyatlar ile giriş yaptı. Top 10 kripto para birimi arasında, yeni haftaya en iyi başlangıcı yapan kripto para birimi, böylece Binance Coin oldu.

BNB Ocak Ayında 35 Dolar Seviyesindeydi

Kripto para piyasasında Ocak ayından bu yana birçok altcoin kademeli olarak artış gösteriyor. Bu artışlarda peş peşe rekor kıran altcoinler de var ve işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kripto parası olan Binance Coin, bunun en iyi örneklerinden. Ocak ayında BNB, sadece 35 dolar bandında işlem görüyordu ve aradan geçen süreçte BNB, hem fiyatını hem de piyasa değerini ciddi ölçüde artırmayı başardı. BNB yazım sırasında 571 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

binance coin yükselisleri

Binance borsasının kripto para birimi BNB, borsadaki gelişmelere bağlı olarak fiyat artışı yaşayabiliyor. Binance ile ilgili yapılan açıklamalar da BNB fiyatına doğrudan etki edebiliyor. BNB’nin son yükselişlerinde de bunun bir örneğinin yaşandığı görülüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamalar ile birlikte BNB de aynı saatlerde yükselişe geçmeye başladı. Zhao yaptığı açıklamada Binance borsasının geleneksel bir işlemini ele aldı ve “Kripto paraları yaktığınız zaman, o kripto paralar sonsuza kadar tedavülden kalkar. Bu da kalan kripto paraların değerini artırır. Birkaç gün içinde BNB yakımı olacak!” sözlerini dile getirdi.

Talep Aynı Kalsa Da Arz Azalacak

Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bir de bunun finansal bir tavsiye olmadığını belirtti. Zhao’nun BNB yakımı ile ilgili bilgi vermesi ve BNB fiyatının yakım işlemine bağlı olarak artış göstermesi, BNB’nin üzerinde bir alım baskısı oluşturmuş olabilir. BNB talebi aynı kalsa bile, yakım sonrası arzı azalacağı için bu fiyat artışları önümüzdeki haftada da devam edebilir.