• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin’de Son Durum Neye İşaret Ediyor, Dalgalanma Devam Ediyor

Bitcoin’de Son Durum Neye İşaret Ediyor, Dalgalanma Devam Ediyor

Bitcoin son zamanların en kötü anlarını yaşıyor. Yaklaşık 2 hafta önce başlamış olan düşüşten kendisini kurtarmış olsa da daha önceki aylarda alışılmış olunan rekor haberlerine artık konu olmuyor. Bu yüzden de yatırımcılar Bitcoin’in neden sessiz kaldığını ve lider kripto biriminde nelerin yaşandığını merak ediyorlar. Özellikle son zamanlarda tekrar ABD doları karşısında 60 bin bandını hedeflemiş olmasına rağmen BTC hafta sonu bunu gerçekleştirmek için bir girişimde bulunmuş ama başarılı olamamıştı.

Bitcoin’in hafta sonunda başlatmış olduğu kazançlar devam etmedi ve 59 bin dolar bandında kısa vadeli olarak sürecek bir zirve oluşturdu. Fiyatı ise daha sonra bu aşamada tutamayarak 57 bin dolar bandına dönüş yaptı. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın ise altında işlem gördüğü anlaşılıyor. BTC USD paritesinin saatlik grafiğinde ise 57,300 dolar bandında yükseliş trendinde bir kırılma yaşandı.

BTC Fiyatında Düşüş Sürüyor

btc fiyatlari

Birkaç gün önce yükselmeye başlayan ve yatırımcıları için tekrar bir ralli başlatacağı izlenimi veren BTC bunu başaramadı. 58 bin dolarlık direnç seviyesinin üzerinde daha fazla yüksek girişimde yer aldı ve 59 bin dolarlık bölgeyi de test etti. Fakat bu noktada daha fazla yükselme gösteremeyerek 60 bin dolar bandına ulaşamadı. Düşmeye başlamadan önce de 59 bin dolar civarında yüksek değer oluşturdu. Fiyat, 58 bin dolar ve 57 bin dolarlık destek seviyelerini de kırdı.

BTC USD paritesinin saatlik grafiğinde 57,300 dolar bandının civarında destek sayesinde büyük bir yükselme trendi çizgisinin altında kırılma yaşadı. Aynı zamanda 55 bin dolarlık destek seviyesinin altında da düşüş meydana geldi. Şimdilik 54 bin dolar seviyesinden işlem görmekte olan BTC daha önce de 54 bin dolar bandına kadar gerileme yaşamıştı. Bu seviyeden toparlanma yaşamak isteyen birim 55 bin dolarlık direnç seviyesini aşmaya çalışıyor.

BTC Fiyatında Beklentiler Hangi Yönde?

btc

BTC fiyatı halihazırda 54 bin dolar seviyesinde olan BTC için en önemli ilk hedef olarak 55 bin dolar bandı olarak görülüyor. 59 bin dolardan 54 bin dolar seviyesine düşüşte yüzde 23 Fib geri çekilme seviyesi üzerinde kırılma yaşandı. Artan yönde de ilk direnç 56 bin dolar seviyesinde görülüyor ve 100 saatlik basit hareketli ortalamaya da yakın görünüyor. Şimdilik gelmiş olduğu 54 bin dolar bandı son zamanların en düşük seviyesi olarak görülüyor. Bu seviyeden de aşağı yönlü bir kırılma yaşanması birimi 52 bin dolar bandına çekebilir.