• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin ve Ethereum Kasım Ayında Nerede Olacak?

Bitcoin ve Ethereum Kasım Ayında Nerede Olacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), Mayıs ayında gelen çöküşler sonrasında ilk toparlanmaları Temmuz ayı sonlarında göstermeye başladı. Ardından Ağustos ayını da hafif toparlanmalarla geçiren Bitcoin, Eylül ayına da hızlı bir giriş yaptı ancak Bitcoin, Eylül ayını genel tabloda durgun geçirdi. Ekim ayında toparlanmalarını hızlandırarak oldukça verimli performanslarla ve bir de yeni bir ATH seviyesi ile geçiren Bitcoin, bu hareketlilikleri ile altcoin piyasasını da hareketlendirdi. Oldukça iyi geçen Ekim ayının ardından, son çeyreğin ikinci ayında nasıl bir performans ortaya koyacağı merakla beklenen Bitcoin, Kasım ayına istenen girişi yapamadı. Bitcoin beklenen seviyenin üzerinde kapanış gerçekleştiremedi, peki Bitcoin’i Kasım ayında neler bekliyor?

Bitcoin Yeni Aya Nasıl Başladı?

altcoinler haftaya nasil basladi

Bitcoin’in, ilerleyen günlerde yukarı yönlü daha ciddi ivmelenmeler sergileyebilmesi açısından takip edilen en kritik fiyat seviyesi olan 62 bin dolar seviyesi aylık kapanışta kendisini göstermedi. Bitcoin’in aylık kapanışını 62 bin dolar seviyesinin altında yapamamış olması, yatırımcıların kısa vade için yükseliş beklentilerini zayıflattı. Bitcoin, 62 bin doların üzerinde kapanış yapamamasının yanı sıra bir de Kasım ayı başlangıcında 59 bin 405 dolar seviyesini gördü. Bu bölgeyi test ettikten hemen sonra yeniden 60 bin dolar desteğini kazanan BTC, şimdilik bu bölge üzerindeki dengesini korumaya çalışıyor.

Bitcoin’de Son Durum

Analistler, 60 bin dolar üzerinde seyreden ve burada denge bulmaya çalışan Bitcoin’in, hafif değer artışları ile 59 bin 500 dolar seviyesinin güçlü bir destek bölgesi haline getirmeye başladığını ifade ediyor. Analistler, bu nedenle Bitcoin’in bu hacim sonrasında yeniden yükselişe geçebileceğini ifade ediyor. Yazım sırasında CoinMarketCap verilerine göre BTC, son 24 saatte %0,6 oranında değer kaybıyla 60 bin 845 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Ethereum (ETH)

bitcoin guncel durumu

Bitcoin’in performansını yakından takip eden lider altcoin Ethereum (ETH) da Kasım ayına Bitcoin’e benzer bir başlangıç yaptı. Aylık kapanışını 4 bin 300 dolar seviyesinin üzerinde gerçekleştiren Ethereum, günün erken saatlerinde gelen bir düşüşle 4 bin 160 dolar seviyesini test etti. Ardından değer artışları gösteren Ethereum, yazım sırasında CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2 oranında bir düşüş ile 4 bin 247 dolar seviyesinde işlem görüyor.