• BITCOIN/TL
  2088992,232
  % -3,87
 • ETHEREUM/TL
  99425
  % -5,47
 • RIPPLE/TL
  15.98
  % -8,55
 • BITCOIN CASH/TL
  16156.01,622
  % -7,40
 • LITECOIN/TL
  2574.79
  % -6,51
 • COSMOS HUB/TL
  273.31
  % -7,25
 • CARDANO/TL
  15.3
  % -6,15
 • TETHER/TL
  32.38
  % 0,06

Bitcoin Madenciler Konseyi Kurulacak! BTC Atışa Geçti!

Bitcoin madenciligi

Elon Musk’ın adı bugün uzun süre ardından BTC hakkındaki olumlu bir gelişme ile yan yana geldi. Musk yaptığı son paylaşımda Kuzey Amerika’daki Bitcoin madencileri ile toplantı yaptığını açıkladı.

Musk’ın açıklamasının ardından ise BTC fiyatları yükselişe geçti. Musk Twitter hesabından paylaştığı açıklamada,“ Kuzey Amerika’daki BTC madencileri ile konuştum. Mevcut ve planlı yenilenebilir enerji kullanımlarını yayınlayacaklarını ve dünya genelindeki madencilerden de bunu yapmalarını isteyeceklerinin sözünü verdiler. Bu durum bize umut veriyor.“ ifadelerini kullandı. Bu paylaşım ardından BTC fiyatında ilk adımda %15 oranında değer kazanımı kayda geçti.

Elon Musk Madencilerden Söz Aldı!

btc

Daha önceki haftalarda BTC madencilinin çok enerji harcadığından söz eden Musk, Tesla elektrikli araç satışlarında BTC’yi ödeme aracı olarak kabul etmeyeceğini belirtmişti. Şimdi ise bir atılımda bulunarak madenciler ile konuştu. Elon Musk madencilerin artık yenilenebilir enerjiye yöneleceklerini açıklarken konu hakkında önemli detayları paylaşan isim ise MicroStrategy CEO’su Michael Saylor oldu.

Saylor Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı!

Bugün Musk ve madencilerin görüşmesi hakkında açıklama yapan Saylor,“ Dün Elon ve Kuzey Amerika’nın önde gelen Bitcoin madencileri arasındaki toplantıya ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duydum. Madenciler, enerji kullanımı şeffaflığı ve küresel çapta sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmak amacı ile Bitcoin Madencilik konseyinin kurulmasını kabul ettiler.“ ifadelerini kullandı.

BTC Madencilik Konseyi’nin Yankıları Fiyatı Yükseltti!

Saylor’un duyurusu ardından kripto dünyası gündemine BTC Madencilik Konseyi’nin kurulmasına yönelik bir sürecin içine girilmiş olması damga vurdu. Yatırımcılar ve analistler konuyu yakından takibe aldılar. Bitcoin geride kalan günlerde 30 bin dolar seviyesine kadar fiyat çekilmesi yaşamıştı. Ancak bugün %15 değer kazanımı ile fiyat ilk adımda 38.565 dolar düzeyine yükseldi. BTC üzerinde haftalardır etkili olan karamsar havanın kalktığı analistlerce açıklandı.

BTC Ardından ETH’de Fiyat artışı Görüldü!

btc mining

eth-mining

Analistler orta vadede devam eden olumsuz haberlerin Bitcoin Madenci Konseyi hakkındaki gelişmeler ile geride kalacağını açıkladılar. 25 Mayıs 2021’de saatler 11:43’ü gösterirken BTC fiyatı 38.292 dolar düzeyinde sakinleşiyor. Değer kazanımı hala %4.87 oranında devam ederken, aynı anda ETH’de fiyat artışını tabloya aldı.

Piyasaya yönelik karamsar hava olumlu gelişmeler ile ortadan kalkarken ETH %14.11 oranında değer kazandı. 25 Mayıs 2021’de saatle 11:45’i gösterdiğinde Ethereum fiyatı 2.591 dolar seviyesine çıktı. Fiyat, hala 3 bin dolarlık kritik seviye altında olsa da yükseliş ivmesi kazanıldı. Analistler iyimser havanın hafta içinde altcoinler üzerinde de fiyat yükselişlerini doğurabileceğini belirttiler.