• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin Değer Kaybındayken, SHIB Elon Musk Paylaşımıyla Değerlendi!

Bitcoin Değer Kaybındayken, SHIB Elon Musk Paylaşımıyla Değerlendi!

Bitcoin bugün saatler 10:22’yi gösterirken %8.55 oranında değer kaybını tabloya yansıttı ve 31.202 dolar seviyesine kadar iniş yaptı. İşlem hacmi geniş kripto para biriminin değer kaybı bu kez SHIB kripto para birimi üzerinde etkili olmadı, çünkü Elon Musk’ın SHIB’e gönderme yaptığı paylaşım fiyat artışına sebep oldu.

Cuma günü sessizliğini bozan Elon Musk doğrudan SHIB hakkında bir yorum gerçekleştirmese de tweet’inde Shıba Inu ismini geçirerek üstü kapalı yaptığı gönderme ile kripto paranın değerlenmesine sebep oldu. Cuma günü SHIB alım baskısının yükseldiği fiyatın ise son 6 haftalık sürenin rekorunu kırdığı görüldü.

Elon Musk’ın Tweet Konusu

bitcoin fiyatlari

Cuma günü gerçekleştirdiği paylaşımda Elon Musk bir Shıba Inu köpeğinin olduğunu ve bu köpeğe Loki ismini verme kararı aldığını takipçileri ile paylaştı. Bu Tweet’te Shıba Inu adının geçmesi ardından, 0.0000719 dolar seviyesinden olan SHIB fiyatı Cuma günü kısa sürede 0.00000790 dolar seviyesine çıkış yaptı. %16 oranındaki değer kazanımı ardından 6 haftanın en yük fiyatı tabloya geldi. Etkiler devam ederken bugün piyasada ETH ve BTC fiyatları düşüşte, SHIB ise değer kazanımını kayda alıyor.

Bitcoin ve SHIB Fiyatında Son Durum!

26 Haziranda saatler 10:28’i gösterirken SHIB fiyatı %2.88 oranında değer kazanımında ve 0.00000713 dolarlık fiyat seviyesinde sakin bir hava hakim. Ancak Bitcoin aynı dakikalarda %9 oranında değer kaybı içinde ve 31.151 dolar seviyesine kadar iniş yaptı.

2021 senesi Mayıs ayında piyasa çöküşü ifadelerinin gündeme geldiği anlarda fiyatının 30 bin dolar bandına kadar düştüğü biliniyor. Bugün 30 bin dolar bandına son derece yakın görülen 31.151 dolarlık değerin tabloda olması ise yatırımcıları tedirgin etti.

Bitcoin ve SHIB’te Son 24 Saatlik Hareketler

bitcoin fiyatlari

Bitcoin son 24 saatlik süre bazında en yüksek 34.444 dolar seviyesinden işlem gördü. Aynı süre zarfından grafiğe yansıttığı en düşük fiyat değeri ise 31.170 dolar seviyesindeydi. Son 7 günlük grafik incelemeye göre Bitcoin’in tepe fiyatı 36.457 dolar seviyesindeyken, dip fiyat ise 28.893 dolar seviyesine yer aldı.

Bugün 31 bin dolara en yakın konumdaki fiyatların acemi yatırımcılar üzerinden FUD etkisi yapabileceği ve panikli satış oluşması halinde 30 bin dolar bandına hızlı düşüş yaşanabileceği analistlerce ifade ediliyor. SHIB kripto para birimi son 24 saat içinde %2.87 oranında fiyat değişimini değer kazanımı yönünde yaparak, ETH ve BTC düşüşü yanında fiyat artışı ile öne çıktı.