• BITCOIN/TL
  2125160,404
  % 0,79
 • ETHEREUM/TL
  115225
  % -0,08
 • RIPPLE/TL
  16.07
  % -0,20
 • BITCOIN CASH/TL
  12819.85,599
  % 1,64
 • LITECOIN/TL
  2446.21
  % 1,57
 • COSMOS HUB/TL
  226.66
  % 1,29
 • CARDANO/TL
  12.68
  % 1,06
 • TETHER/TL
  32.76
  % 0,78

Bireysel ve Kurumsal Yatırımcılar ETH’yi Değil Bu Altcoin’i Tercih Ettiler!

Bireysel ve Kurumsal Yatırımcılar ETH’yi Değil Bu Altcoin’i Tercih Ettiler!

Son dönemlerde hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar Cardano Coin’e büyük bir ilgi gösteriyorlar. Özellikle uzun vadeli yatırım yapacak varlık arayışında olanlar, ADA Coin’i terch etmeye başladılar.

Bu talepler ile 2021 senesinin ikinci çeyreğinde yapılması öngörülen Alonzo hard fork’ü daha da kuvvetlendi. Dev ekosistemi ile dikkat çeken Cardano’yu öne çıkaran başka niteliklerde gündemde konuşuluyor. ADA Coin’in Bitcoin ve Ethereum’a göre çok daha doğa dostu bir işleyişe sahip olduğu belirtiliyor.

Cardano Düşük Enerji Tüketimi İçin Bir Çare!

bitcoin alim satim

Enerji tüketimi açısından Bitcoin’den ve Ethereum’dan çok daha avantajlı olan ADA Coin, enerji tüketimi açısından endişe yaşayan bireysel ve kurumsal yatırımcıları kendine çekmeye başladı. Tesla’dan gelen açıklamalar ile gündemde tavan yapan karbon ayak izi tartışması, lider kripto para Bitcoin’in çok enerji tüketen madencilik işlemlerinin eleştirilmesine neden olmuştu.

Bu dönem içinde madencilik için yenilenebilir enerjiler ve çözüm yöntemleri aranmaya başlandı. Cardano ve benzeri olan kripto para projeleri ise Pos konsensüs ile bu soruna çözüm bularak bir adım önde yer alıyorlar.

ADA Coin Birikimleri Daha Yüksek!

ADA Coin şu anda Ethereum havuzlarından %70 daha fazla stake oranına sahip olması ile dikkatleri üzerine çekiyor. 31 milyar dolarlık değeri havuzlarında toplamayı başaran ADA Coin projesi, kurumsal yatırımcılar için daha da cazip bit hale geliyor.

Cardano bugüne kadar kurumsal yatırımcılarda 24 milyon doların üstünde yatırım almayı başardı. Diğer yandan verilere bakıldığında ise ADA Coin yatırım fonlarının kripto para dünyasındaki diğer dijital varlıkların yatırımlarından çok daha fazla fon kazandığı görülüyor. Ethereum ve Bitcoin, kurumsal yatırımcıların daha çok satış yapmayı tercih ettikleri kripto paralar haline gelirken, Cardano ise birikime yönelik popüler seçenekler arasına girdi.

Cardano Coin Fiyatı Artışta!

Cardano coin

Uzmanlar, kripto para yatırımcılarının bilenen liderlerinden olan Grayscale’nin daha önce ADA Coin’i kripto para fonlarına dahil ettiğini belirtmişlerdi. Ek olarak, uzmanlar, Cardano Coin yatırımlarının kripto fonlarının %4.26’sını oluşturduğuna dikkat çektiler. Yatırım için düşük fiyatlar üzerinden de kurumsal yatırımcılara ulaşabilen Cardano Coin projesinin, mevcut dolaşımdaki arzının 32 milyar olduğu ve 24 saatlik işlem hacminin ise 1.2 milyon doları bulduğu açıklandı.

Bugün saatler 13:22’yi gösterdiğinde ise Cardano Coin %0.35 oranında değer kazanımı ile 1.25 dolardan işlem gördü. Son 24 saat içinde tabloya aldığı en yüksek fiyat ise 1.29 dolar oldu.