• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bir Milyarder Daha Kripto Sektörüne Adım Attı!

Bir Milyarder Daha Kripto Sektörüne Adım Attı!

Kripto para piyasaları, Ağustos 2020’de MicroStrategy şirketinin Bitcoin (BTC) satın almasıyla birlikte ciddi ralli yolculuğuna da giriş yapmış oldu. Zira dev teknoloji şirketi MicroStrategy, ilk kez kripto para birimi satın alan kurumsal şirket oldu ve bununla birlikte sektöre daha fazla kurumsal şirket de giriş yapmaya başladı. Öte yandan MicroStrategy’nin sektöre girmesiyle birlikte sadece diğer kurumsallar değil, milyonlarca bireysel yatırımcı da sektöre giriş yapmaya başladı. Gelen yeni yatırımcılarla birlikte 2021 yılında kripto para piyasalarında BTC öncülüğünde güçlü bir ralli yaşandı. Bu ralli, daha sonra sektöre daha farklı alanlardan birçok ünlü ismin de giriş yapmasını sağladı. Artan popülarite ile birlikte sektöre bu kez geleneksel ekonomi piyasalarından milyarder bir iş insanı girdi.

Kripto Para Sektörüne Akın Devam Ediyor

bitcoin piyasasinda son durum

Kripto para sektöründe 2020-2021 rallisi, sektöre sadece teknoloji meraklılarının değil, geleneksel ekonomi piyasalarında yer alan isimlerin de ilgi duymasını sağladı. Bitcoin öncülüğünde rekor seviyelerine yükselen kripto para birimleriyle birlikte, geleneksel ekonomi piyasalarında yıllarca aktif olarak görevler almış birçok isim, sektöre giriş yapmaya başladı. Bununla birlikte birçok finansal şirket, dev bankacılık kuruluşları ve birçok işletme de kripto para sektörüne girdi. Kripto para sektörüne adım atan son isim de ünlü milyarder iş insanı ve koruma fonu Point72’nin kurucusu Asset Management’in kurucus, 65 yaşındaki Steve Cohen oldu.

Steve Cohen’in Açıklamaları

Bloomberg haberine göre Steve Cohen’in, kripto para sektörüne girmesini sağlayan isim oğlu oldu. Steve Cohen’in, kripto para tutkunu olan oğlu, habere göre babasını ikna etti ve Steve Cohen de böylece uzak durduğu kripto para sektörüne giriş yaptı. Hafta içi SALT konferansında konuşma yapan Steve Cohen, buradaki konuşmasında oğlunun kendisini kripto paralar konusunda ikna ettiğini dile getirdi. Cohen, oğlunun kendisini ikna ettiğini ve bu sebeple de geçtiğimiz 6 ay boyunca kripto paraların sunduğu fırsatları görmek için olabildiğince çok kişiyle görüşme sağladığını ifade etti. Cohen “Kripto paraların internet gibi bir alan olabileceğini düşündüm ve birçok fırsat sunduğuna karar verdim. Bunu kaçırmayacağım” sözlerini dile getirdi.

Cohen’in Şirketinden Kripto Adımları

bitcoin guncel durumu

Bloomberg haberine göre Steve Cohen’in aile şirketi olan Cohen Private Ventures, NFT ticareti odaklı teknoloji şirketi olan Recur’un, A serisi fonlama turuna katıldı ve 50 milyon dolarlık yatırım yaptı. Ayrıca bu aile şirketi, geçtiğimiz günlerde de dijital varlık ticaret şirketi olan Radkl’a da yatırım yağacağını açıklamıştı. Bu yatırımların yanı sıra Steve Cohen, Point72 Asset Management şirketinin de kripto para alım-satım özelliklerini geliştirdiğini dile getirdi.

Sektöre Giren Tek İsim Cohen Değil

Kripto para sektörüne, geleneksel ekonomi piyasalarından gelen tek isim Steve Cohen değil. Öte yandan Meksikalı milyarder iş insanı Ricardo Salinas da portföyünün %10’luk bölümünü “dijital altın” olarak değerlendirdiği Bitcoin’e ayırdığını dile getirdi.