• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Binance’ın Listeleme Haberi ile Altcoin Fırladı!

altcoinler artiyor mu

Kripto para piyasalarında zaman zaman bazı altcoinler beklenmedik değer artışları ile dikakt çekebiliyor. Bazı zamanlarda pump & dump hareketliliği olarak kaydedilen bu yükselişler, birçok etkenin bir araya gelmesi ile birlikte oluşuyor. Oluşan bu tabloda sert değer artışları ile yatırımcısını sevindiren altcoinlerin sıçrama yaşamasının arkasında büyük borsaların listeleme haberleri, balina işlemleri ve yoğun satın alma baskısı gibi etkenler bulunuyor. Bu etkenlerden biri ile birlikte şimdi bir altcoin daha sert değer artışlarıyla dikkatleri çekti. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance listeleme haberini duyurdu, söz konusu altcoin fiyatında kısa sürede fırlama yaşandı.

Binance Duyurusu ile Altcoinin Değeri Arttı

bitcoin fiyatlari

Dünyanın bazı bölgelerinde yasal uyumluluklar nedeniyle regülatörler ile karşı karşıya kalan Binance, 10 Aralık sabah saatlerinde resmi web sitesi üzerinden bir duyuru yayınlandı. Söz konusu duyuruda Binance, platformda yeni bir altcoin listeleyeceğini açıkladı. Binance’ın duyurusu ile birlikte o altcoin fiyatında değer artışı yaşandı.

Binance Tarafından Yapılan Duyuru

9 Aralık tarihinde Biconomy’yi (BICO) listeledeğini duyuran Binance, 10 Aralık erken saatlerinde de Flux’u (FLUX) listelediğini duyurdu. Dev borsadan gelen açıklamada altcoinin TSİ 09.00 itibariyle Binance üzerinde işleme açılacağı belirtildi. Borsanın yaptığı duyuruya göre 10 Aralık TSİ 09.00’dan itibaren kullanıcılar FLUX/BTC, FLUX/BUSD ve FLUX/USDT işlemleri yapabilecek. Borsa tarafından yapılan açıklamaya göre ayrıca kullanıcılar para çekme işlemlerine de 11 Aralık TSİ 09.00 itibariyle başlayabilecek. Açıklamaya göre Binance borsası sadece FLUX BEP-20 ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini destekleyecek.

Listeleme Duyurusu ile Birlikte FLUX Fiyatı Fırladı

china btc alim satim

Binance borsasının listeleme haberini duyurması ile birlikte FLUX fiyatında ani bir değer artışı yaşandı. Duyuru öncesinde FLUX 1,22 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve Binance’ın listeleme duyurusundan hemen sonra FLUX fiyatı 2 dolar seviyesine kadar yükseldi. Daha sonra hafif geri çekilme yaşayan FLUX, son 24 saatlik süreçte %41 oranında bir değer artışı yaşamış oldu ve 1,90 dolar seviyelerinde dengelendi. FLUX, Proof of Work mekanizmasını kullanan, Flox blok zincirinde merkezi olmayan bir bulut bilgi işleme ağıdır.