• BITCOIN/TL
  2126026,719
  % -0,48
 • ETHEREUM/TL
  116268
  % 0,15
 • RIPPLE/TL
  16.08
  % -0,14
 • BITCOIN CASH/TL
  12764.16,553
  % -1,29
 • LITECOIN/TL
  2414.72
  % -0,70
 • COSMOS HUB/TL
  226.09
  % 1,47
 • CARDANO/TL
  12.71
  % -1,15
 • TETHER/TL
  32.56
  % -0,22

Binance Singapur’dan Resmen Çekiliyor

Binance Singapur’dan Resmen Çekiliyor

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, yaz aylarından bu yana çeşitli ülkelerde yasal uyumluluk konusu ile ilgili olarak regülatörler ile karşı karşıya kalıyordu. Birçok bölgede uyumluluk sorunu yaşayan ve hareket alanı kısıtlanan Binance borsası da bu nedenle değişim adımları atmaya başlamıştı. Ülkelerin düzenleyici kurumları ile uyumlu hale gelmek ve küresel yaygınlığını korumak adına değişim adımları atan Binance, bu kapsamda İtalya, Kanada, Hong Kon, Malezya, İngiltere ve Birleşik Krallık bölgesi, Japonya, Singapur, Cayman Adası gibi birçok bölgede yasal uyumluluk sorunları yaşamaya başladı. Bu bölgeler arasında Singapur’da daha sonra yeni adımlar atmaya başladığı öğrenilen Binance’ın, şimdi ise Singapur’daki faaliyetleri durduracağı öğrenildi.

Binance Singapur’dan Şubat 2022’ye Kadar Çekilecek

neo coin nedir

Binance borsasının Singapur merkezli kuruluşu Binance Asia Services Ltd. Singapur’da bir kripto para borsası işletmek için lisans başvurusunda bulunmuştu. Ancak şirket yaptığı açıklamasında bu başvuruyu geri çektiğini duyurdu. Artık Binance borsası Singapur’un mali düzenleyicisi olan Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) denetimi ile düzenlenmiş bir kripto para borsası işletmek üzere bölgede çaba göstermeyecek. Borsa tarafından Bloomberg’e verilen demeçte borsanın Singapur’daki şubesi olan Binance.sg’nin Şubat 2022’ye kadar bölgedeki operasyonlarını durduracağı belirtildi.

Borsa Kararı Stratejik Olarak Aldığını Açıkladı

Binance ve Singapur ile ilgili olarak bir süredir kripto para borsalarında çeşitli spekülasyonlar yer alıyordu. Borsanın bölgeden çekileceği, ardından bölgede kalmak için adımlar atacağı söylentileri ile birlikte yayılan farklı bilgiler Binance’ın yapmış olduğu bu duyuru ile birlikte sonlandı. Binance’ın, küresel merkezi olarak bilinen Singapur’dan çekilmesinden sonra bunun piyasalara ne gibi bir yansımasının olacağı da merak ediliyor. Binance bu noktada yaptığı açıklamasında kararın küresel olarak stratejik, ticari ve gelişimsel unsularının dikkate alınarak verildiğini ifade etti.

Binance Singapur CEO’sunun Açıklamaları

tron coin nedir

Binance Singapur CEO’su Richard Teng konuya ilişkin açıklamasında “Kullanıcılarımızı her zaman ilk sıraya koyduk, bu nedenle Binance.sg’yi kapatma kararımız hafife alınmadı. Binance Asya Hizmetleri’ne devam eden yardımlarından dolayı Singapur Para Otoritesi’ne minnettarım ve birlikte çalışmak için gelecekteki fırsatları sabırsızlıkla bekliyoruz” sözlerine yer verdi. Teng, artık şirketin operasyonlarında blok zinciri teknolojisine odaklanacağını belirtti.